Denník N

Zažime najkrajšie Vianoce v histórii!

Môžu to byť pokojne najkrajšie Vianoce v histórii.

Áno, pokojne to môžu byť tie najkrajšie Vianoce v histórii…

Byť so svojimi najbližšími – s manželkami či manželmi, s partnerkami či partnermi, so svojimi nádhernými  a úžasnými deťmi. Uzatvoriť sa vo vlastnej bubline, prípadne v bubline s ďalšou domácnosťou, môže byť bezpochyby to najkrajšie, čo v tejto ťažkej dobe potrebujeme.

Stále to môže byť čarovné. Stále to môže byť magické. Stále to môže byť rozprávkové. Toto nám nikto nikdy nevezme…

Tú rozprávku totiž vytvárame my sami – pri štedrovečernej večeri, pri vianočnom stromčeku, pri pukajúcom dreve v krbe, pri tej najchutnejšej kapustnici či čerstvom kaprovi, pri zapnutom Mrázikovi či Perinbabe. Je to možno pre niekoho tak trochu gýč, ale presne takto ho predsa máme radi, presne takto ho milujeme…

Stačí dodržať pár základných vecí – veď si to pozrime nižšie…

Naozaj nešpekulujme, nemudrujme a nerebelujme. Na čo? Komu to pomôže? Kedy vziať rozum do hrsti, keď nie teraz?

Zdroj: Denník N (16.12.2020)

To, aké Vianoce nasledujúce 2 či 3 týždne zažijeme, je len a len na nás. Nie na Matovičovi, nie na Mikasovi, nie na Sulíkovi. Na nás. Je príliš neskoro, aby sme hľadali nepriateľov a vinníkov, je však príliš skoro, aby sme na všetko rezignovali.

Na rezignáciu nie je najmenší dôvod. Práve naopak.

Iste, sú oprávnené pochybnosti (a nie je ich zrovna málo), či nám zákaz vychádzania s takým množstvom výnimiek bude stačiť, preto vás chcem veľmi pekne požiadať a poprosiť, vezmime si k srdcu aj odporúčania lekárov a vedcov. Snáď si ich ešte stále vážime…

Nemá zmysel prispievať k všeobecnej skepse spochybňovaním opatrení, prispejme radšej k zastaveniu šírenia vírusu vlastným príkladom a príčetným postojom. Veľmi Vás o to prosím. Beriem, že je ťažké zmieriť sa s tým, že vianočné sviatky nebudú také, na aké sme sa tešili, ale keď po nich zostaneme zdraví my aj naše rodiny, nebude to snáď to úplne najviac, čo si dnes môžeme darovať? Buďme opatrní, buďme obozretní, buďme rozumní. Chráňme sa a spolu to naozaj zvládneme!

Poďme si užiť Vianoce a skúsme aspoň chvíľu nereptať…

Môžu to byť najkrajšie Vianoce v histórii.

Záleží to len od nás. Od nikoho iného, priatelia. Len od nás…

Tak poďme na to!

P. S.: Sledovať ma môžete na tomto mojom FB kanáli, poteším sa…

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Novozvolený progresívny starosta najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku - Hviezdoslavova. Kým veľká časť samospráv sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie. Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. 20. septembra 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bol Hviezdoslavov na ocenenie nominovaný opäť.