Denník N

Pomôžte Igorovi Matovičovi, pomôžete Slovensku

Týmto blogom chcem vyzvať všetkých koaličných poslancov, aby pomohli Igorovi Matovičovi. Ako? Rekonštrukciou vlády. Premiér očividne svoje postavenie nezvláda, ovplyvňuje to jeho zdravie, no priamo jeho rozhodnutia zasahujú aj celú krajinu. Jedinou cestou je jeho odchod. Inak to zasiahne okrem neho, aj nás všetkých.

Za normálnych okolností, by sme sa za premiérove vystúpenie v Rádiu Express hanbili. Z hlasu a vyjadrovania Igora Matoviča však bolo jasné vyrozumieť to, že nie je v dobrej zdravotnej kondícii. Problém je, že tento človek ovláda krajinu. Že je to problém si už uvedomujú asi všetci. Otázne je, či sa mu dokážu postaviť jeho kolegovia a odvolať ho. Nejdeme hodnotiť kvalitu ministrov a nominantov Oľano, treba sa však baviť o zdraví predsedu strany Oľano, treba myslieť aj na Slovensko, ktoré nevedie človek v dobrej kondícii.

Nechceme tu Fica, Pellegriniho, ani Kotlebu. Nechceme ani, aby padla vláda, prečo by aj, lepšia alternatíva asi dnes neexistuje. Nechceme sa už hnevať ani na Igora Matoviča, doprajeme mu pokoj a kľud. Nech len odíde, pomôže tým Slovensku a hlavne sebe. My to už nejak s tou vládnou garnitúrou vydržíme.

Na svetlo prenikajú informácie, že odísť chce už aj samotný premiér, ten to ale berie opäť všetko na seba, takže ak pôjde on, pôjde preč celé Oľano. Hovorí sa, že s týmto nie sú ale stotožnení ani jeho poslanci.

Vyzývam teda v záujme o zdravie Igora Matoviča všetkých koaličných poslancov, aby zvážili odvolanie premiéra, vyzývam aj jeho blízke okolie, aby sa pokúsili presvedčiť premiéra, aby to urobil bez veľkého divadla sám. Pomôžte mu.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.