Denník N

Zhorený vianočný stromček, plyšáky v MHD či recepty pre Covid-pozitívnych

Vianočné kampane majú v tomto divnom roku rôzne podoby. Pozrite si výber takých, ktoré vybočili z radu či pomohli ľuďom.

Recepty pre tých, ktorí stratili chuť a čuch

Keď človek príde o to, čo mu poskytuje pôžitok z jedla, nie je to zábava. Najmä počas Vianoc. Agentúra Mortierbrigade spolu so šéfkuchárom Marcelom Ballardinom pripravili špeciálne vianočné recepty, ktoré pomohli týmto ľuďom aspoň čiastočne si vychutnať všelijaké dobroty. Ingrediencie, ich chute či textúry konzultovali s odborníčkou na zdravotné problémy s čuchom a chuťou. Recepty našli čitatelia na stránkach belgického magazínu De Morgen.

https://youtu.be/7rlVz0CMDN4

Zhorený stromček

Austráliu vlani sužovali požiare. Miestny Červený kríž v spolupráci s agentúrou DDB umietnil v Sydney vianočný stromček vytvorený z pozostatkov požiarov. Darčeky pod ním vyzývali ľudí k tomu, aby darovali nejakú tú korunku na pomoc obetiam.

Vianočný semafór

Sviatočnú výzdobu poňali netradične aj v Portugalsku. Svetielka na ulici poslúžili ako semafór a zlepšili tak viditeľnosť chodcov na prechode, keďže počas Vianoc je vraj zvýšená aj nehodovosť. Projekt pre značku Audi vytvorila agentúra Nossa.

Odstup vďaka plyšákom

Sranda, že aj v takom Fínsku sa museli venovať tomu, aby ľudia udržiavali social distance. Keď som tam bol zdalo sa mi, že si Fíni a Fínky odstup udržiavajú tak nejak prirodzene… Milé riešenie priniesla do MHD počas Vianoc agentúra TBWA pre sieť hypermarketov a predajcu hračiek Prisma.

Iná sociálna Bublina

Sú také deti, ktoré sa narodia do chudobných rodín a pomerov, ktoré nie úplne prajú ich rozvoju. Takým sa snaží pomôcť projekt Omama . My sme v našej agentúre pripravili kampaň pre detský časopis Bublina, ktorý Omamu podporuje. Zakúpením predplatného pre vaše dieťa darujete ďalšie predplatné dieťaťu z inej sociálnej bubliny. Konkrétne žiakom, s ktorými pracuje pani učiteľka Monika Podolinská a kolektív učiteliek a učiteľov Základnej školy Sirk.

 

Ak vás zaujímajú dobré (alebo aj zlé) reklamy zo sveta či Slovenska, pridajte sa do mojej skupiny Pán Slovák vie čo-to o reklame a neváha vás to naučiť na Facebooku. A/alebo si pozrite aj moje straršie blogposty na tému komunikácie a reklamy (klik na obrázok úplne dole).

Teraz najčítanejšie

Róbert Slovák

Dvadsať rokov sa venujem reklame a komunikácii. Bol som prezident Art Directors Clubu a Klubu reklamných agentúr Slovenska, som člen Arbitrážnej komisie Rady pre reklamu a spoluzakladateľ ždruženia Ľudia z marketingu. Nedávno som vydal knihu Viac ako reklama. Bol som spoluiniciátor Výzvy k ľudskosti, pod záštitou prezidenta Andreja Kisku som založil medzinárodnú databázu charitatívnych kampaní GOODEAS.org. Po komédii o neexistujúcom filme s názvom Prvý slovenský horor dokončujem smutnú komédiu o nezmysle života a smrti La Dolce Morte. Ak vás zaujíma na čom pracujem, pozrite www.slovakandfriends.agency