Denník N

Oni majú svoju moc a faloš, ja mám svoju česť a úprimnosť

Kde, bolo tam bolo, bol raz jeden poslanec. Ale zazvonil zvonec a príbehu bol koniec.

Každá rozprávka a príbeh má svoj začiatok a koniec. Môj skutočný príbeh poslanca obecného zastupiteľstva v Lokci mal začiatok v novembri 2018 a predčasný koniec v decembri 2020. Nie každý príbeh, aj keď môže byť akokoľvek rozprávkový, má šťastný koniec. Išiel som s kožou na trh a „ctihodní občania“ ju išli zo mňa zodrať a pošpiňovali ju.

Išiel som na trh úprimne, no úplne naivne. Išiel so do toho s odhodlaním niečo zmeniť k lepšiemu, ale predčasne som to vzdal.

Možno to bolo zbabelé, možno nie. Možno som niekoho sklamal alebo niekomu urobil radosť. Možno som mal urobiť viac a možno som do toho príbehu nemal vôbec vstupovať.

Asi by som mal byť viac pokorný. Lebo hovoriť pravdu, dokazovať ju a pomenovávať veci správnymi slovami zrejeme nie je pokorné ale skôr trúfalé. A trúfalci nie sú obľúbení.

Z tohto môjho príbehu však predsa len zostala nejaká stopa a zrejme ukáže čas, či bude niekedy niekomu na niečo prospešná alebo nie. No keby otvorila oči čo i len jednému občanovi, tak to malo zmysel.

Tu je moja stopa, môžete mi za ňu vystaviť účet alebo ma súdiť.
Ja idem hľadať pokoru:

https://www.facebook.com/lokcabuducnosti/videos

https://www.facebook.com/lokcabuducnosti/photos/

 

„Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.“

Teraz najčítanejšie

Miroslav Benian

Narodil som sa a 18 rokov žil na sídlisku Medvedzie na Orave. Po ukončení vysokoškolského štúdia a krátkom pracovnom pôsobení v Trnave som sa opäť vrátil na Oravu do Lokce. Vyštudoval som jadrovú energetiku, ale už viac ako 10 rokov sa živím ako prekladať technických textov. Som ženatý, mám tri dcéry, chovám jednu mačku, jedného psa a päť sliepok. Som spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Beskydy bez hraníc, o.z., spoluzakladateľ občianskej iniciatívy Lokca budúcnosti a bol som jeden z organizátorov zhromaždení za Slušné Slovensko v Námestove. V rokoch 2018 - 2020 som bol nezávislým poslanom obecného zastupiteľstva v Lokci.