Denník N

Policajný prezident a 510.000,- eur. na úplatkoch (len od r.2018)

Všetci v okolí robia kšefty ….

Emeritný policajný prezident podľa svedkov mal brať úplatky aj potom, ako bol v júni 2018 vtedajším ministrom vnútra ( Ms. Sakovou – vtedy SMER-SD teraz HLAS-SD) vymenovaný za policajného prezidenta SR. Len od tohto obdobia mal podľa spolupracujúcich obvinených až do svojho uvoľnenia z tejto funkcie v auguste 2020 na preukazovaných úplatkoch prevziať minimálne 510.000,- Eur. To predstavuje priemerný mesačný „úplatkový“ paušál k oficiálnemu platu policajného prezidenta vo výške takmer 19.000,- Eur. Pre našinca ťažko predstaviteľných kešových, čistých, nezdanených a nikde a nikým nepriznaných 19.000,- éčiek mesačne. Pre malé porovnanie aktuálny plat tak často kritizovaného premiéra Slovenskej republiky p.Matoviča je okolo 5.500,- Eur. mesačne v hrubom.

Pritom prvé úplatky nad rámec tejto sumy mal podľa výpovedí svedkov veľkoryso preberať už v rokoch 2014 až 2015 ešte vo funkcii prvého policajného viceprezidenta. Počas vlády dona Róberta. V čase keď na Slovensku vládol SMER-SD sám. Mr.Lúčanský mal už vtedy podľa zdokladovaných výpovedí súhlasiť na stretnutí v McDonalde na Račianskej ulici s tým, že bude pomáhať skupine Takáčovcov. Tých Takáčovcov, ktorí v Bratislave začínali s výpaľníctvom podnikateľov. A vypracovali sa až na jednu  z najznámejších bratislavských zločineckých skupín.

Aj z týchto dôvodov bol emeritný policajný prezident vyšetrovaný v zákonnej väzbe. Legálnej a zákonnej väzbe. Vo väzbe počas, ktorej mal pravidelné stretnutia so svojimi advokátmi, obhajcami.

Vo väzbe, v ktorej mal možnosť pripravovať sa na svoju obhajobu v rámci všetkých možnosti, ktoré sú  na Slovensku ako v každom inom právnom štáte EU štandardne dostupné. Aj na riadne dokazovanie a preukázanie svojej eventuálnej neviny. Na prípadné očistenie svojho mena, ktoré malo byť podľa subjektívneho a účelového politického názoru slovenského Dona Corleoneho (známeho aj pod iniciálami RF) vraj neprávom „poškodzované“.

Miesto toho zobral zákon do svojich rúk. Dobrovoľne si vybral trest. Aj takto môže vyzerať útek pred spravodlivosťou. Pred možnosťou obhájiť sa a byť obhajovaný v spravodlivom súdnom procese. V eventuálnych súdnych procesoch mal možnosť manifestačne dokázať, že nebol žiadnym „bakšišovým“ policajným prezidentom.

Ak už nikdy neprehovorí, tak to najviac poteší iba tých, ktorí sa najviac báli toho, aby prehovoril. Tých, ktorí v nadchádzajúcej hrôze zo svojho možného obvinenia najviac vybľakujú o politickom prenasledovaní svojich t.č. už stíhaných straníckych nominantov aj z exotickej a slnkom vyhriatej Dominikánskej republiky.

Isto je smutné a tragické to čo sa stalo. Ale je nevyhnutné stále primárne mať na pamäti to, prečo sa najvyšší policajní funkcionári v tak veľkom počte dostali do vyšetrovacej väzby a nielen to, čo sa v tejto väzbe, jednému z nich dobrovoľne stalo.

Aj z vyššie uvedených dôvodov by mala čierna zástava zatiaľ visieť maximálne tak na centrále SMER-SD  na Súmračnej alebo na pomyslenej centrále skupiny Takáčovcov v Bratislave. A to napriek platnosti inštitútu prezumpcie neviny, lebo emeritný policajný prezident zomrel v štádiu objasňovania trestných činov, z ktorých bol obvinený, ako podozrivý. Ten bývalý policajný prezident, ktorý mal podľa obvinenia prehlásiť aj: “ Všetci v jeho okolí robia kšefty a od jeho osoby chcú, aby ťahal každého zo sračiek. A on z toho nemá nič.“

Pozn.:

Kešových 19.000,- éčiek mesačne znamená napríklad aj to, že niekto mohol za 2 mesiace len na kešových, „čistých“ úplatkoch zobrať viac, ako priemerný občan Slovenska zarobí v hrubom za celý rok driny v robote… .

Teraz najčítanejšie

Miroslav Janis

Optimisticky a vytrvalo sa pokúšať o to, aby politici a verejne činní ľudia rešpektovali práva občanov, aby niesli "doživotnú" zodpovednosť za svoje činy pri výkone verejných funkcií...