Denník N

Pár riadkov o popieračoch vládnych opatrení a anti-vaxeroch

Chcel by som popísať o popieračoch opatrení, o popieračoch očkovania, a tak celkovo…..

V tejto dobe sa na Slovensku vyrojilo obrovské množstvo ľudí, ktorí protestujú proti vládnym opatreniam na šírenie koronavírusu. Neviem prečo, možno považujú za svoje ústavné, a nikým neodnímateľné právo, šíriť tento vírus. Ja viem, že ľudia sú frustrovaní zo súčasnej situácie, verte mi, ani ja z tejto situácie veru nie som nadšený, ale to vážne nie je dôvod, aby som chodil na protesty s náckami a tam dvíhal pravačku s Kotlebom či Mazurekom, alebo inými neprispôsobivými občanmi našej republiky, alebo chodiť na demonštrácie, ktoré robia rebrandovaní komunisti, na čele s politickým skrachovancom Ficom.
Nehovorte o tom, že ste frustrovaní, keď vám nevadí stáť na proteste vedľa náckov. Nie, vy nie ste frustrovaní, vy ste pomocníci pri legalizovaní náckov v slovenskej politike. Nehanbíte sa za seba, keď legalizujete ľudí, ktorí velebia Tisov režim?

Ľuboš Blaha, teraz prvýkrát a dúfam, že aj posledný, venujem pár riadkov tvojej osobe. Ty, čo si zvolával ľudí na demonštrácie 17.novembra, a bol si tam s väčšinou zúčastnených bez rúšok, necítiš podiel viny na smrti tvojho otca? Nepredpokladám, že by si zmenil svoj postoj, ale mohol by si sa aspoň zamyslieť.

Peter Pellegrini, sám sa tomu divím, ale aj mladej kópií Fica chcem venovať pár riadkov. Pán Pellegrini, keďže tak vehementne protestujete proti vládnym opatreniam, môžete nám povedať, kto pri ani nie 10 prípadoch koronavírusu uvalil na krajinu taký lockdown, o ktorom sa Matovičovi ani nesnívalo? Môžete nám povedať, kdo tvrdil ešte ako premiér, že vakcína by mala byť aspoň pre najohrozenejšie skupiny obyvateľstva povinná, a štátom hradená? Keďže teraz ste otočil, a sám hovoríte, že neviete či sa dáte očkovať, lebo farmaceutickým firmám ide iba o zisk. Pán Pellegrini uvedomujete si, že nejakým zázrakom ste druhý najdôveryhodnejší politik v krajine, a v podstate nabádate ľudí, aby sa nedali očkovať? Necítite sa trápne?

Róbert Fico a Andrej Danko, dve politické mŕtvoly, ktoré by nevzkriesila ani živá voda sa snažia získať hlasy náckov. Musím povedať, že Dankovi sa to dá aspoň veriť, keďže tak činí zo Slovenska, na rozdiel od Fica, ktorý tak činí z Dominikánskej republiky. Myslím, že tieto dve politické mŕtvoly si viac riadkov ani nezaslúžia.

Marián Kotleba, k tebe asi iba toľko, že nechápem ako môžeš doteraz bagatelizovať koronavírus, keď tvoj osobný kňaz Čajka naň zomrel. Aj tvoja hlásna trúba Kulturblog, na čele s Líviou, toho času presvedčenou liberálkou, predáva knihu plnú klamstiev a hoaxov, a kupodivu to vyzerá, že si ju všetci z Kulturblogu aj prečítali. Úprimne som si myslel, že posledná kniha čo čítali a pochopili bol šlabikár.

Všetci spomenutí, ktorí chcete predčasné voľby, hlavne Fico, nehovorili ste predtým, že chcieť predčasné voľby, je poprením výsledkov demokratických volieb? Chápem frustráciu Fica, keď väčšina jeho známych a susedov sedí v base, a všetky nitky sa zbiehajú k šéfovi Smeru s. r. o. Jednoducho sa s výsledkami DEMOKRATICKÝCH a SLOBODNÝCH VOLIEB zmierte, zmierte sa s tým, že vás vox populi poslal na smetisko dejín, kam aj právoplatne patríte.

Musím oceniť aj to, že k očkovaniu ľudí okrem prezidentky a čelných politických predstaviteľov, vyzvala ľudí aj KBS, ktorá sa tiež postavila voči dezinformačným webom. Otázne zostáva, či tak nemala učiniť skôr, a razantnejšie, ale radšej neskôr ako nikdy.

Nechápem, prečo keď má byť všetko, vrátane kostolov a zjazdoviek, zatvorené, ľudia chodia lyžovať, a farári kážu omše v kostoloch. Hádam nám nechcú týmto povedať, že oni sú prví medzi rovnými, či? Ja viem, že mi poviete, aby som nebral ľuďom vieru, ale veď ja im ju neberiem. K tomu aby sa človek pomodlil nepotrebuje kostol ani kňaza, alebo sa mýlim? Tí ľudia si neuvedomujú, že v kostoloch sedia prevažne dôchodcovia, ktorí sú jednou z najohrozenejších skupín, a že tým že sedia vedľa seba v kostoloch môže nastať šírenie vírusu medzi tými najzraniteľnejšími? Obzvlášť sa divím u poslankyne Záborskej, mimochodom vyštudovanej doktorke, ktorá plná nadšenia svojim fanúšikom na Facebooku povedala, že Vianoce budú môcť stráviť v kostole. Zabudla však dodať, že síce Vianoce môžu stráviť v kostole, ale že Nový rok môžu stráviť na pľúcnej ventilácii.

Na záver vám chcem povedať, že buďte zodpovední, dodržiavajte opatrenia, a nechajte sa zaočkovať, veď vás to nič nestojí, a všetkým nám to môže iba pomôcť. Nedajte sa oklamať skrachovanými ľudskými existenciami, ktoré vás chcú iba zmanipulovať.

Teraz najčítanejšie

Patrik Budai

Som 21 ročný študent politológie na Filozofickej Fakulte Karlovej Univerzity v Prahe.