Denník N

Ponuka pre p. ministra zdravotníctva i pre p. premiéra SR

Ak sme dokázali celoplošne testovať, tak dokážeme aj celoplošne očkovať…

Z pozície starostu Hviezdoslavova som dnes adresoval písomnú ponuku ministrovi zdravotníctva i predsedovi vlády SR. V nezmenenom znení ju prikladám nižšie…

Vážený pán predseda vlády SR, vážený pán minister a Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Dovoľte mi, prosím, ponúknuť pomoc v podobe zapojenia (verím, že nielen) našej samosprávy – obce Hviezdoslavov – do zriadenia vakcinačných centier.

Našou najlepšou referenciou je niekoľko, z hľadiska celkového prevedenia, mimoriadne úspešných kôl celoplošného testovania na COVID-19 na Slovensku.

Som toho názoru, že (nielen) napr. seniori, ktorí u nás žijú a platia miestne dane desiatky rokov, musia mať možnosť nehľadať miesto, ale byť vybavení v obci, kde žijú, prirodzene prednostne. Aj vzhľadom na mobilitu.

Uvedomujeme si, že k dokumentu klarifikujúcemu stratégiu očkovania v Slovenskej republike bude zrejme nutné prijať akýsi dodatok o „špecifických účelových vakcinačných bodoch popri vakcinačných centrách“, ktoré vzniknú.

Využime, prosím, obrovskú dôveryhodnosť samospráv, ktorou na Slovensku (na rozdiel od mnohých iných subjektov či inštitúcií) ešte stále disponujeme. Nepremárnime šancu, ktorá sa nám naskytuje. Sme tu a chceme pomôcť.

Infraštruktúru, vlastných zdravotníkov (tak ako aj pri celoplošnom testovaní, kde nám štát nedodal ani jedného) ako i hotové, pripravené priestory (napr. kultúrny dom) radi dodáme (samozrejme absolútne a úplne bezplatne).

Ďakujem a prajem veľa síl. Budeme ich potrebovať…

Marek Lackovič, starosta Hviezdoslavova

P. S.: Oficálny FB kanál starostu obce nájdete na tomto mieste

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Novozvolený progresívny starosta najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku - Hviezdoslavova. Kým veľká časť samospráv sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie. Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. 20. septembra 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bol Hviezdoslavov na ocenenie nominovaný opäť.