Denník N

Lockdown a lá Matovič

Richard Sulík môže za vyše štyri tisíc obetí, lockdown nezabral, musíme testovať. Premiér opäť berie zodpovednosť na seba a prichádza s jeho atómovou bombou zvanou plošné testovanie.

Igor Matovič nechce byť premiérom, no bohužiaľ ním je. Raz hrdinsky preberá zodpovednosť, inokedy ju prenecháva odborníkom. Príde s atómovou zbraňou, ktorá nie je nakoniec atómová a ani zbraň. Čísla rastú, on opäť preberá zodpovednosť a hádže vinu na koaličného partnera.

Dnes sa premiér postavil na tlačovú konferenciu sám. Buď tam s ním už radšej nikto nechcel stáť, alebo o nej opäť nikomu nepovedal, pretože jeho geniálny plán nepotrebuje podporu jeho ministrov. Na nej, ako inak obvinil ministra hospodárstva z obrovského prešľapu, pretože údajne zavinil smrť vyše štyroch tisíc ľudí. Odkiaľ to číslo nabral, je však otázne. Hovorí o tom, že lockdown nezabral, musíme testovať.

Otázkou je, prečo nezabral. No v prvom rade to ani lockdown nebol. Zavreli sa síce obchody, no ľuďom len vláda odporučila nestretávať sa. Do výnimiek, prečo by ste mali ísť von spadalo snáď všetko, na čo ste si mohli spomenúť. Zároveň prišiel premiér s návrhom byť s rodinami v bubline, no kontrolovať to nemal ako. Nechal to na zodpovednosť ľudí, ktorí sú už unavení z korony. Nechal to navyše na ľudí, ktorí ho majú v zuboch. Tí mohli s radosťou tieto doporučenia ignorovať, cestovať po celom Slovensku a zakončiť to dobrou lyžovačkou. Prečo by nie. Veď najlepší koaličný partner vlastní lyžiarske stredisko, tak niečo otvorené predsa len ostať muselo.

Ľudia sú nezodpovední, práve preto sme si to pokazili. No to by vedel predpokladať aj Edo Chmelár. A uvedomuje si to aj Igor Matovič. Preto zhadzuje vinu na Richarda Sulíka. Urobil totiž lockdown, ktorý lockdownom nebol.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.