Denník N

Pán minister školstva, teraz máte šancu urobiť niečo veľké

Cez víkend odstúpila rakúska ministerka po tom, čo odhalili jej plagiátorstvo. Reakcia našich najvyšších plagiátorov bola podľa očakávania. Žiadna. Akurát infantilný premiér, keď mu navyše pripomenuli jeho sľub, že ak to bude možné, vzdá sa svojho titulu reagoval po svojom. Zasa je vinný niekto iný. A prekvapujúco zasa niekto od Sulíka. Pred kamerami povedal, že sa bude správať presne rovnako ako jeho kolega v kradnutí duševného vlastníctva minister školstva Mgr. Branislav Gröhling.

A tu je Vaša veľká šanca.

Odstúpte po vzore svojej rakúskej kolegyne. A môžete sa tváriť ako hrdina a morálny politik európskeho formátu, ktorý zoberie na seba zodpovednosť už pri malom podozrení. Na ministerstve moc chýbať nebudete. Vzhľadom na Vašu doterajšiu prácu, Vás tam nahradí hocijaký tajtrlík. A možno ešte uchráni naše deti pred kloktaním. Múdrejšie síce nebudú, ale aspoň nebudú musieť kloktať.

Berte do úvahy aj to, že vzhľadom na aktuálne výkony Vášho predsedu vo vláde už asi dlho nebudete.

A môžete si svoj podivne získaný titul nechať. Nikoho nebude trápiť ako sa dostal k titulu nejaký kaderník.

Samozrejme musíte potom vyzvať infantilného premiéra, aby konal podľa Vášho vzoru ako povedal.

Ak sa to podarí budete za národného hrdinu. A možno tým zachránite viac životov ako tých 4.300, ktorí vraj zomreli „vďaka“ Vášmu predsedovi.

Teraz najčítanejšie

Juraj Rydzi

projektový manager a projektant v oblasti automatizácie, Mestský liberál a slniečkár.