Denník N

Poľnohospodári potrebujú slušného človeka vo vedení PPA. Jaroslav Jánoš, prosíme, zabojuj o tento post.

Jaroslav Jánoš pod PPA pri štrajku farmárov

V týchto dňoch sa rozhoduje o budúcom šéfovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), pre poľnohospodárov je to jedna z najdôležitejších inštitúcií pre chod a fungovanie.

V tejto agentúre sa rozkradli sta milióny v prospech „našich ľudí“. Bývali šéf PPA, pán Kožuch sedí už vo väzbe. Už teraz je podozrenie a obvinenie, že niečo cez desať miliónov euro bolo ukradnutých pre „našich ľudí“.

Bývalý šéf PPA, pán Kožuch

Táto agentúra slúžila ako politická peňaženka pre všetky politické garnitúry, ktoré boli pri moci. Kľúč k eurofondom. Za poplatky, percenta sa vyberalo výpalné.

Tým, že sa neskoro posielali platby poľnohospodárom ich dávali do kolien tí vyvolení a ekonomickou silou ich vytláčali z pozemkov. Mnohí to nevydržali a šli do kolien. Prvý krát v dlhej histórii PPA odišli platby poľnohospodárom načas v decembri aj keď ponížené o určite percenta z dôvodu prázdnej kasy, no odišli ako mali.

Prečo sa to teraz dalo???

V mesiaci november sa stal povereným šéfom PPA Jaroslav Jánoš, chlapík, ktorý mal odvahu sa postaviť bývalému režimu aký bol na PPA. Tento chlapík je priamy človek a až prehnane úprimný a dovolil si ísť na traktore do Bratislavy a postaviť sa za všetkých utláčaných poľnohospodárov.

Jaroslav Jánoš pod PPA pri štrajku farmárov

Tento chlapík dokázal z tejto pozície povereného šéfa PPA konečne po rokoch zabezpečiť, aby platby odišli ako mali. Nie je mnoho ľudí, ktorí sa vtedy v tých časoch postavili arogancii moci, no stál som s nim na barikádach a viem, že to je čestný chlap.

Patrik Magdoško a Jaroslav Jánoš pri proteste farmárov pri vyhlásení "Košickej výzvy na reformu v poľnohospodárstve".
Patrik Magdoško a Jaroslav Jánoš pri proteste farmárov pri vyhlásení „Košickej výzvy na reformu v poľnohospodárstve“.

Preto chcem takto verejne poprosiť ministra, vládu a všetkých poctivých poľnohospodárov k vyjadreniu podpory a možnosti, aby tento chlapík mal možnosť zabojovať o slušných poľnohospodárov a mal tú možnosť sa uchádzať o šéfa PPA. Táto organizácia potrebuje nie tak možno človeka, ktorý má skúsenosti v štátnej správe dva roky, no istotne potrebuje poctivého človeka.

Jaro Jánoš, prosíme choď do súťaže o tento post. Tento chlap je čestný človek, čo sa v tomto štáte ťažko už hľadá.

Teraz najčítanejšie