Denník N

Európska komisia ukončila vyšetrovanie v slovenskom poľnohospodárstve. Potvrdila, že farmári v štrajkoch mali pravdu.

Po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice sa zmenila spoločnosť. Ľudia pochopili, že takto to ďalej nejde, aby na Slovensku vraždili novinárov. Poľnohospodárstvo bolo v rukách SNS a Smeru a „našich ľudí“.

Málo kto možno tuší, ale pri rozlohe 2,3mil ha pôdy na Slovensku a dotácie na ha 200eur, je len v priamych platbách na plochu 500mil eúr a v nepriamych platbách ďalších 500mil. ročne. Balík jednej miliardy obsadili ľudia, ktorí s pôdohospodárstvom nemali nič nikdy spoločne, typu psychologička  Rošková a pod. profesie.V poľno sektore už bolo viac právnikov ako v súdnictve. Proste biznis!!

Prečo biznis?

No lebo si nastavili pravidlá hry a nastavili si systém a dosadili si ľudí na správne miesta. Jedno z kľúčových postov je šéf Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Cez túto agentúru preteká tá jedna miliarda. Pravidlá, ako to bude fungovať určujú politici svojimi zákonmi aké príjmu. A to sa pekné prijalo tak, aby bežný roľník, bežný človek nedokázal si uhájiť a ubrániť vlastnú pôdu, nie cudziu ale vlastnú!!

A tak prišli bytky na poliach. Súboje Tatra proti traktoru, pelendreky proti sekerám. Proste Klondik, boj o zlato, boj o pôdu.

No, po vražde novinára pretiekla trpezlivosť aj poľnohospodárom a bol som jedným z nich, keď som chodil a obchádzal ostatných, aby sa prestali báť lebo zajtra môžu zavraždiť ich keď sa konečne nepostavíme.

A šli sme do ulíc. Nie raz, ale zase a zase, neustúpili sme. Ani sme možno netušili akú chobotnicu sme šťuchli pod rebrá. Neraz za našimi autami boli autá Bonulu, nechápali sme vtedy prečo. Sledovanie, nasadenie ľudí na trieštenie jednoty, proste všetko možné skúšali, aj sa im to z časti podarilo lebo strach a peniaze majú veľkú moc. No, tí najtvrdší vydržali. Chcem sa všetkým poďakovať čo ste vydržali vtedy a bolo vás mnoho.

Štrajky boli nielen v Bratislave ale v 50 okresoch po Slovensku. Jeden politik mi na začiatku povedal, že to sa mi nepodarí, aby šlo 500 traktorov do ulíc, že on nevedel zohnať dva pod Úrad vlády. Bolo ich po celom Slovensku vtedy vo všetkých mestách cez 800 traktorov, áut, vlečiek. Proste ľudia ozaj začali bojovať za svoju pôdu, ktorú im oligarchovia brali z pod rúk. Tá miliarda končila v rukách a účtoch, ktoré ju nikdy nedali do pôdy a pôdohospodárstva, preto tak vyzeral tento sektor – 37% potravinová sebestačnosť! Proste hladová dolina, 800 kamiónov potravín príde  denne  na Slovensko.

Včera prišli výsledky kontroly Európskej komisie, ktorá vykonala tri kontroly na Slovensku. Stanovisko a výsledok?? Veľmi slabé kontrolné mechanizmy na PPA, potvrdené neoprávnene vyplácanie dotácií na betónové plochy, letiská a iné perličky.

Akcia Dobytkár bola spustená, keď sme sa postavili pred PPA a ukázali komunikáciu, ktorá jasne popisuje ako sa rozdeľujú percentá a provízie. Po zmene vlády akcia Dobytkár nabrala na sile a šéf PPA pán Kožuch je vo väzbe za prijímanie úplatkov. Pán Bödör je vo väzbe za riadenie tejto pôdo chobotnice, pán Kvietik je vo väzbe za prijímanie úplatkov a mnoho ďalších.

Ani sme netušili aká chobotnica to vlastne je a až kam siaha. Pamätám sa keď sme vyrazili na traktoroch na Bratislavu, spali sme pod holým nebom, v kabínach traktorov, v stane čo nám poskytlo mesto Bratislava.ozvedeli sme sa, že nás príjme premiér Pellegrini na Úrade vlády za účasti celej vlády. Bol som osobne vtedy šťastný, že pôjdeme a pochopia nás, že chcú konečne počuť ako to je.

Na Úrade vlády sme odovzdali svoje poznatky a požiadavky, vtedajší premiér Pellegrini tvrdo zahriakol pred všetkými, že ako môžeme napísať, že je priame prepojenie mafie na Úrad vlády. No, odpovedal som mu, že sedí vedľa neho pani Matečná a tá svojími nomináciami, ako viď. tam sediaci pán Kožuch, kryjú podvody a napomáhajú k sofistikovanej likvidácii malých poľnohospodárov. Premiér Pelegrini povedal ,,že ako to môžem povedať bez dôkazov?!“. Odpovedal som mu ,, Pán premiér dôkazy sú na PPA, len ich nie je vôľa nájsť!“. Hneď sa na mňa pán Kožuch vyrútil, že podá na mňa trestné oznámenie za toto tvrdenie. ,, Budem rád pán Kožuch lebo OČKT budú musieť preveriť moje tvrdenia a ja im poviem konkrétne čo a kde majú hľadať“. Nepodal ho dodnes.

Na poslednom veľkom proteste v mesiaci február sa spojili geodeti, poľnohospodári a lesníci, ktorých vtedy hovorcom bol terajší minister Ján Mičovský.

NKÚ spravili kontrolu nad touto organizáciou a ich zistenia boli identické s Európskou kontrolou. Proste jedna slovenský prevedená katastrofa na PPA.

Dnes je ina vláda, iná doba, sú pri moci politici čo boli účastní a podporili vtedy protesty. Uvoľnili sa ruky vyšetrovateľom a mnohí skončili vo väzbe. No, mnoho ich ešte ostalo a boj o jednú miliardu nevzdávajú a snažia sa všakovakými im podobnými spôsobmi ako je osočovanie, nastrkávanie svojích ľudí do pozícií, vytvárajú tlak a hľadajú akékoľvek spôsoby ako sa dostať ku koláču.

Boj ešte vôbec neskončil, boj ešte pretrváva, vplyv ľudí typu grófky Roškovej a jej ľudí ešte stále pretrváva a beztrestnosť sa dala kúpiť, ako to teraz ukazuje zatýkanie sudcov, ktorí rozhodovali podľa hrúbky obálky.

Preto prosím ľudí typu Juraj Šeliga, bol si s nami na námestiach, Martin Fecko, Jarmila Halgašová, Jaro Karahuta, minister vnútra Mikuklec, ministerka spravodlivosti p.Kolíková a všetkých politikov, ktorým záleží na tom, aby mal národ čo jesť. Nedovoľte, aby sa nato všetko zabudlo, lebo ak chobotnici nezoberiete všetky chápadlá dorastú jej nové.

Teraz najčítanejšie