Denník N

Najnudnejšia strana

Voliť treba na základe programu a ľudí v strane, nie podľa emócií. Najnudnejšia strana vo vládnej koalícii je momentálne tou najzaujímavejšou.

Každodenné hádky premiéra Matoviča, uštipačné odpovede ministra Sulíka a papaláš Kollár. Je unavujúce sledovať tieto žabomyšie vojny, ktoré sa dejú vo vládnej koalícii. Strany navonok bojujú, za oponou, ale veci fungujú a nepríjemný pocit ostáva až v poslednej rade, kde stojí volič.

A potom tu je strana Za ľudí. Ak by neexistovali volebné prieskumy, tak na zástupcov štvorpercentnej strany občan Slovenska aj zabudne. Jediná strana, ktorá sa odmieta púšťať do bojov v koalícii, no vždy sa ozve a medzi riadkami je jasné, čo si jej zástupcovia myslia. Strana, ktorú založil Andrej Kiska má najschopnejšiu ministerku vlády a jej dôveru nenaštrbila ani nešťastná udalosť s ex policajným prezidentom Lučanským.

Aj táto strana má však svoje problémy. Jej najväčším problémom je, že zahodila šancu dostať na svoje čelo človeka, ktorý by viedol stranu trocha inak. Namiesto toho si delegáti strany zvolili za svoju líderku pani Remišovú, ktorá očividne voličov nezaujíma, čo dokazujú prieskumy, ktoré už pol roka ukazujú jasné čísla. Za ľudí by v parlamente s ňou nebolo.

Najnudnejšia, no zároveň najzaujímavejšia. Za ľudí v parlamente len sedí a snaží sa naplniť svoju agendu v rámci toho, ako je to pri vedení dvoch ministerstiev možné. To sa im zatiaľ aj darí. Je to však nuda. Či je to chyba strany a jej vedenia, alebo voliča nechám už na vaše posúdenie. Ich „nudná“ politika ich však môže vyšachovať mimo parlament a skončí v zabudnutí ako kopec iných zaujímavých strán.

Zánik strany Za ľudí môže byť zároveň definitvnou prehrou normálnej politiky s populizmom.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.