Denník N

Matovičov covid automat vs Wolfgang von Kempelen automat

Sms-ky a oko ústredia
Sms-ky a oko ústredia

Nebudem ďaleko od pravdy ak poviem: ‘….existuje nebezpečenstvo, že tento nový coronavírus nikdy nezmizne, zmutuje alebo sa objaví nový vírus s podobnými účinkami na našu populáciu. A opäť sa ocitneme v stave kde to, čo nastolila Matovičova vláda počas tejto pandémie, sa stane normou. Teda aj SMS zákazy vychádzania, núdzové zákony a skúšanie rôznych typov atómových zbraní.’

Dnešný deň bolo obzvlášť smutný. Vypočul som si stanovisko ministra zdravotníctva, zo strany OĽANO, Mareka Krajčího, k aktuálnej pandemickej situácii. Doslovne priznal,  že súčasná forma obmedzení pomocou Matovičovej atómovej zbrane spolu so zákazom vychádzania nefunguje a počet prípadov s ochorením na COVID-19 v slovenských nemocniciach aj tak naďalej rastie.

Otvorene nám  predstavil ešte prísnejší zákaz vychádzania , ktorý ako vyplynulo, dlhodobo diskutuje so svojim šéfom v strane OĽANO:

„Ľudia pošlú SMS správu s ohľadom na akúkoľvek výnimku, o ktorú požiadajú, a ústredie im pošle späť správu, ktorá im umožní na určitý čas porušovať zákaz vychádzania, ktorý budú na tento čin potrebovať.“

Ak by som takúto informáciu povedal nejakému odborníkovi na ľudské práva alebo ombudsmanovi-verejnému ochrancovi práv pred vyše 12 mesiacmi, určite by mi neveril ani slovo. Z hľadiska právneho, ako aj z hľadiska ľudských práv, je to priam šokujúce prehlásenie slovenského kresťanského politika. S akou ľahkosťou a samozrejmosťou nám oznámil ďaľší Matovičov zámer. Nad akými opatreniami ešte OĽANO reálne uvažuje?

  • Aby sme si do svojich vozidiel namontovali GPS zariadenie, aby nás bolo možné počas lockdownu sledovať?
  • Či ďaľšia spoločnosť z Trnavy nám predstaví systém rozpoznávania tvárí aj s rúškami FFP2 na verejných priestranstvách?
  • Alebo na základe aktuálne schválenej správy o používaní umelej inteligencie na vojenské a civilné účely, nám Matovič s MultiMerkel, predstavia automatizovaný systém rozpoznávania tváre. Ten minulý týždeň schválili aj Oľano poslanci v Európskom parlamente.
  • Alebo vláda nakúpila vtáčie drony z Číny, ktoré má veľkú skúsenosť s monitorovaním svojej spoločnosti?
  • Alebo očkovací preukaz?

Áno, v hľavách OĽANO politikov predstavuje slobodný človek v čase pandémie nebezpečného tvora a preto s ním treba zaobchádzať tvrdo. Matovičovým ideálom sa stane spoločnosť, ktorá v čase pandémie nahradí skutočné sociálne kontakty na verejnosti, technológiami s napojením na sociálne siete, ktoré môže iba oko ústredia riadiť a  kontrolovať.

Pritom im už 10 mesiacov nevadí, že tu žije viac ako milión ľudí v multigeneračných bytoch, na ktorých má lockdown extrémne devastačný účinok. Títo naši zamestnanci základnej infraštruktúry napr. predavači, zdravotnícky personál , výroba, vodiči , teda všetci títo chudobnejší spoluobčania cestujúci do práce mestskou dopravou, sa môžu hocikde nakaziť a po návrate domov nákazu ľahko preniesť na svojich starších rodičov, ktorí s nimi žijú v jednej domácnosti. Títo dostali od Matovičovej vlády kartu s antigénovým Joker-om a  sú takto oslobodení od karantény.  AG testovacie certifikáty, táto atómová zbraň, im dáva k tomu legitimitu.

Zradný cieľ očkovania vs Človek milíón

Na úvod je potrebné povedať, že mať vakcínu v čase pandémie je výhra pre každú spoločnosť, pretože medzi nami budú vždy jedinci, ktorým nový coronavírus vo všeobecnosti spôsobuje veľmi vážne problémy. Aj počas tejto pandémie vidíme smutný obraz v našich nemocniciach, úmrtnosť pri čísle 4700, ako aj 3400 občanov na ventilácii. Je to  pomerne vysoké číslo.

Zároveň pripomínam, že verím mnohým poctivým vedcom a odborníkom bez pátosu. Ale na základe skúsenosti s vystupovaním priemiéra, neverím politikom tejto strany.

Ale aj správanie celej vlády pri boji s Covidom je veľmi znepokojujúce. Už skoro 12 mesiacov sa neriadi len epidemiologickými potrebami, ale toleruje excesy svojho šéfa, lebo volebné čísla….. Popri tom vláda dlhodobo mediálne hovorí o zaočkovaní sedemdesiatich percent obyvateľov, aby sme boli odolní pred infekciou v rámci kolektívnej imunity.

Osobne si myslím že je to veľmi zradný cieľ, pričom sa zabúda na to, že tu nejde o odstránenie infekcie, ale o prevenciu infekcie a smrti ľudí, ktorí sú mimoriadne zraniteľní a vírus ich vážne ohrozuje.

Na Slovensku máme približne 874-tisíc seniorov, to je ľudí vo veku 65 rokov, čo predstavuje cc. 16 % obyvateľstva. Viď. Štatistika SR

Čiže ak zaočkujeme napr.  1 120 000 ľudí, t.j. 20% najzraniteľnejších, úmrtnosť nám klesne o 80 percent, rovnako poklesne aj počet ľudí na ventilácii a v nemocniciach. Ak zaočkujeme do apríla ďalší milión obyvateľov, poklesne ceľková úmrtnosť o 95%.

Takže sústreďme na prvý milión. AKo to napísal Jozef Cíger Hronský v knihe ‘Človek milión‘.

 A očkujem túto populáciu nad 65 rokov,  2 dávkami ako predpisuje výrobca. Očkovať jednou vakcínou väčší počet ľudí  je len dôvod na predlžovanie zákazu vychádzania. Naproti tomu,  očkovať mladších ako 45-ročných, alebo osoby ktoré prekonali nákazu je nateraz zbytočné.  Imunitu voči tomuto novému coronavírusu im pri nakazení vytvorí ľudské telo, ako sa to deje počas celej evolúcie ľudstva pri inom type chrípky,  spôsobenej iný typom coronavírusy.

COVID vs von Kempelen automat

A keďže máme ešte aj na základe zlých dát zle vyladený Covid automat, lockdown tu môže pretrvávať ešte dlho. Je ho potrebné zásadne upraviť okamžite, dokiaľ je čas.

Ale nie Matovičom, potrebujeme človeka ako bol Wolfgang von Kempelen.  Lebo aj Kempelen svoj dobre vyladený šachový stroj Türke, odprezentoval verejnosti len za prítomnosti svojej panovníčky.

Nebudem ďaleko od pravdy ak poviem: ‘…. existuje nebezpečenstvo, že tento nový coronavírus nikdy nezmizne, zmutuje alebo sa objaví nový vírus s podobnými účinkami na našu populáciu.  A opäť sa ocitneme v stave kde to, čo nastolila Matovičova vláda počas tejto pandémie, sa stane normou. A vládnuť nám bude ľavica. Teda aj SMS zákazy vychádzania, núdzové zákony a skúšanie rôznych typov atómových zbraní. Aj pohľad na históriu nám jednoznačne ukazuje, že dočasné obmedzenia majú tendenciu stať sa trvalými. Rovnako nám to predviedli aj teroristické protiopatrenia v reakcii na 11. september.’

 

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí pomáhajú realizovať víziu lepšieho života a nezabúdajú: “Neonacizmus, komunizmus, neo-marxizmus, populizmus a  EU ľavicový liberalizmus v Európe stále prinášajú zvrátené myšlienky  a keď zlyháme, potom sa ponoríme do priepasti nového temného ľavicového veku. ”