Denník N

Matovič z europarlamentu

Veľká tlačovka za účelom diskreditácie, bez akejkoľvek diskusie. Nie, tentokrát to nebol Igor Matovič, ale Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá zaútočila na Veroniku Remišovú a jej ministerstvo.

Igor Matovič sa nezmení, no od Sasky voliči stále niečo očakávajú. Richard Sulík už využíva taktiež každú príležitosť, aby vytočil premiéra Matoviča. Všetci si myslíme to, čo on povie, akurát naše myšlienky nikto nepočúva, jeho áno. Ničomu to nepomôže, napätie neklesá a unavuje to už aj voličov. Popri Sulíkovi navyše rastie v europarlamente druhý Matovič.

Lucia Ďuriš Nicholsonová sa dnes postavila na tlačovku s Janou Cigánikovou a mali jediný účel. Diskreditovať ministerku Remišovú, ktorá údajne nechala prepadnúť miliardu eur z eurofondov. Veronika Remišová tvrdí, že to tak nie je, možno má aj pravdu, možno je kúsok pravdy na strane SaS. Kde je však problém?

Predstaviteľky strany Sloboda a Solidarita to dali dnes na Matoviča. Nezavolali Veronike Remišovej, ani nikomu zo strany Za ľudí, zorganizovali veľkolepú tlačovku, kde nemali problém bez názoru druhej strany očierňovať ministerku Remišovú. Ako by povedal klasik: „takto sa to nerobí do psej matere“.

Fico si to, ale nepovie. Smeje sa, smeje sa spolu s Pellegrinim, ako sa koalícia rozpadá po roku vládnutia. Nestačí, že máme nepríčetného infantilného premiéra, sekunduje mu skvelo aj SaS, ktorá rovnako, ako on bez diskusie očierňuje svojho koaličného partnera. Ak bude mať v ďalších voľbách Pellegrini s Ficom dokopy 40%, tak vieme, komu môžeme za tento výsledok ďakovať. Skoro každej koaličnej strane, ktorá unavuje ľudí nepochopiteľnými spormi.

Populizmus definitívne pochováva normálnu politiku.

Teraz najčítanejšie