Denník N

Lucia Nicholsonová, tá, ktorá verí v zdravý rozum

Ten svoj síce už dávno nevidela v akcii, ale napriek tomu verí, že ho má

Europoslankyňa Nicholsonová patrí do strany SaS a ako dobre všetci vieme, to je tá strana, ktorá je zodpovedná za pád Radičovej vlády a ktorej predseda Sulík už niekoľko mesiacov tvrdí, že z tejto vlády za ten svet neodíde. Lebo však komu by to prospelo, pravda? Iste, vláda by sa momentálne bez SaS pohodlne obišla a Sulík a jeho strana by prišli o chutný válov a možnosť rozhodovať.

To, že sa Sulík správa ako predseda opozičnej strany, dlhodobo nie je žiadne tajomstvo, ak tak verejné, čo pravda potom stráca ten nádych tajomna a zostáva už len taký ten zlý rozpačitý pocit, že sa môže všetko obrátiť ešte na horšie. Ak sa to  v dnešných pohnutých časoch ešte vôbec dá. No a že sa to asi bude dať, výborne tento týždeň demonštrovala Nicholsonová. Napriek tomu, že tvrdí, že verí v zdravý rozum, správa sa ako posledná sedlaňa, baba na dedinskom jarmoku, prípadne Igor Matovič na facebooku, keď má svoj lepší deň. A ten má teda Igor skoro stále. Bittó Cigániková jej úspešne sekunduje.

Obe tieto influencerky sa postavili pred kamery a obvinili Veroniku Remišovú, že kvôli nej prišlo Slovensko o miliardu eur. Táto rozkošná SaS kamerová storka má niekoľko rovín.

Nicholsonová a Cigániková ako opozícia
Tieto dve političky sa z nejakého dôvodu rozhodli, že zaútočia na svoju koaličnú partnerku, vykričia jej pred celým Slovensko, že si nevykonáva svoju prácu a funkciu svedomito a zodpovedne. Keby to už aj bola pravda (ako sa neskôr ukázalo, nebola), je to svinstvo najhrubšieho zrna a úplne popretie spolupráce v koalícii.

Čo mali urobiť?
Prísť za Veronikou, upozorniť ju na problémy s čerpaním eurofondov a s možným prepadnutím miliardy eur. Zistiť, či sa s tým ešte niečo nedá robiť, a ak áno, intenzívne na tom pracovať. Nicholsonová síce tvrdí, že jej to opakované prízvukovala, je to však len jej slovo. Ako sa však ukazuje, Nicholsonovej slovo má asi takú dôležitosť ako slovo tuleňa.

Jej argument, že to nebol útok na Remišovú, ale len chcela upozorniť na to, aby sa jej to v budúcnosti nestávalo, je zhruba na úrovni tvrdenia Borisa Kollára o tom, že svoju najnovšiu spoločníčku, ktorú viezol vo svojom služobnom aute v čase zákazu vychádzania, úplne náhodne objavil pred domom a viezol ju do lekárne po lieky.

Čo by mala robiť teraz
Rozhodne by mala začať konečne pracovať a nepretŕčať sa zbytočne pred kamerami s nepodloženými a klamlivými tvrdeniami. Už keď si je vedomá toho, že Slovensko by mohlo prísť o ďalšie miliardy, mala by prísť za relevantnými ministrami, za ľuďmi, ktorí sú za eurofondy zodpovední, a poskytnúť im informácie z Bruselu a možno im aj zo svojho teplého miestečka poskytnúť podporu a servis.

Chápeme, SaS sa už pomaličky vidí na čele súčasnej opozície a narastá jej sebavedomie. Chvíľu sa aj zdalo, že sa pomaličky pripravujú na predčasné voľby a budujú si koaličný potenciál spolu s Hlasom, u Sulíka však akosi nečakane zaúčinkoval pocit nejakej normálnosti a za vystúpenie Nicholsonovej a Cigánikovej sa ospravedlnil. Na mieste je však otázka, či by to náhodou nemali spraviť aj tie dve nešťastné influencerky. Hlavne keď Euractiv potvrdil Remišovej verziu.

Len Boh vie, o čo im išlo, pravdepodobne sa už videli v nových voľbách na prvých miestach kandidátky, v novej vláde, na nových flekoch. Nikto nevie, čo sa im preháňalo v hlave, keď sa rozhodli vykonať takú stupiditu, každopádne, teraz sú len na smiech.

A komu to prospelo? Uvidíme pri najbližšom politickom prieskume. Predpoklad je taký, že HLASu a SMERu zasa mierne porastú preferencie. Výborná práca, dievčatá.

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/