Denník N

Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí

Niektoré sociálne média a ich hlavní predstavitelia v kontexte vývoja situácie okolo Donalda Trumpa pozastavili jeho sociálne profily.

Skutočné sociálne siete majú poskytovať priestor pre spojenie ľudí a informácii, možnosť vyjadriť sa všetkým ľuďom. Lídri týchto sietí sa pasovali do rolí nadradených sudcov, ktorí chcú diktovať, čo je pre druhých dobré a čo nie. Táto situácia nenastáva po prvý krát. Už v minulosti pozastavila niektoré média reklamy na kryptomery a naďalej povoľujú alebo cenzurujú určité oblasti ako informácie o covide atď.

Koniec sociálnych médií

Cieľom väčšiny súčasných sieti je ekonomický zisk. Teraz spoločne s cenzúrou výberu vodného obsahu si kopú svoj vlastný hrob. Doba, kedy tieto sociálne siete vo svojej súčasnej podobe skončí sa veľmi rýchlo blíži.

Ľudia nemajú chuť byť ovládaní a manipulovaní informáciami ako v minulosti za totalitných režimov, aby ich informácie a čas, ktorý trávia na sociálnych sieťach boli zdrojom ziskov pre pár vyvolených.

Akokoľvek by sa zdalo, že táto situácia nie je dobrá, opak je pravdou. Ľudia postupne začnú opúšťať tieto siete a objavia sa nové, ktoré budú naplňovať skutočnú podstatu sociálnych sieti, teda vytváranie skutočného spojenia medzi ľuďmi.

Teraz najčítanejšie

Vladimír Bohm

Vladimír je študentom na medzinárodnej akadémii Bnei Baruch, ktorá sa zaoberá autentickou kabalou - vedou o spájaní sa ľudí medzi sebou, ktorá rozkrýva odpoveď na otázku "Čo je zmyslom života" a ako to dosiahnuť... Publikuje články a videá s interpretáciou aktuálnych udalostí vo svete prostredníctvom prírodných zákonov.