Denník N

Diskusia s Jurajom Mesíkom o pandémii koronavírusu (áno, aj o ivermectíne)

Diskusia s Jurajom Mesíkom

S analytikom globálnych rizík, ekologickým aktivistom a vyštudovaným lekárom Jurajom Mesíkom sme v minulosti diskutovali najmä o klimatickej zmene / klimatickej kríze. Pred rokom bol prvý na Slovensku, ktorý upozorňoval na vážnosť pandémie koronavírusu. Jurajove príspevky k téme považujem za veľmi dôležité a hodné zdieľania predovšetkým preto, že sa opierajú o výsledky významných akademických resp. vedeckých štúdií a zároveň Juraj formuluje ucelenú stratégiu možných riešení.

Hoci sa to ťažko počúva, situácia na Slovensku je objektívne extrémne zlá. Podľa počtu úmrtí na počet obyvateľov sme momentálne jedna z najhorších krajín na svete! … pričom v prvej vlne sme naopak boli celosvetovo medzi najlepšími. Zároveň naša vláda nemá žiadny plán riešenia a je priamo za súčasný stav zodpovedná a to aj kvôli katastrofálnej komunikácii.

(Ja sa skôr – možno naivne – prikláňam k tomu, že sú „len“ extrémne nekompetentní a že sa nejedná o korupciu na najvyšších miestach. Charakteristika cez „pýchu nevzdelaných“ je veľmi výstižná.)

 

Naopak kľúčovou dobrou správou je, že existujú efektívne (a lacné) možnosti prevencie aj liečby! A existujú aj úspešné krajiny v boji s pandémiou. V nasledujúcej diskusii sa dozviete ktoré … a ešte mnoho ďalšieho.

 

-> Záznam live diskusie z 9.2. (začiatok od 5:55 min. + z technických príčin chýba koniec, za čo sa ospravedlňujem)

 

K tejto téme si prečítajte aj:

 

Naše predchádzajúce diskusie s Jurajom Mesíkom:

Teraz najčítanejšie