Denník N

Sú biele tenisky univerzálny prvok šatníka?

Tenisky sú obľúbené, pretože sú pohodlným nesmierne univerzálnym kúskom na každodenné nosenie.

Sú vhodné na kombinovanie s mnohými outfitmi a napríklad v neutrálnom bielom prevedení ich viete využívať na milión spôsobov. Dámske tenisky v minulosti nezažívali toľko pozornosti, pretože dámy volili skôr elegantné kúsky, ktoré však často boli nepohodlné a ich nosenie bolo bolestivé. Kvalitné tenisky však môžu predstavovať trendy kúsok, v ktorom vás navyše nebudú bolieť nohy.

Ako kombinovať biele tenisky?

Biele tenisky môžete kombinovať do športových, ale aj elegantných outfitov. Dôležitá je však aj voľba konkrétneho modelu tenisiek. Najlepšie sa kombinujú štandardné modely, ktoré sú nevýrazné a na nohe nepôsobia mohutne. Dobré je teda voliť takéto modely, ktoré si potom jednoducho budete môcť obliecť rovnako k saku a sukni, či mikine a rifľovej bunde. Prakticky ide o kúsok, ktorý budete môcť nosiť každý deň a preto je dobré do neho investovať.

Pri elegantnejších outfitoch tak rýchlo vytvoríte casual comfort outfity, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie a rovnako aj povolania. Veľmi obľúbené sú aj celobiele outfity, ktoré môžete „rozbiť“ výrazným prvkom. Ideálne sú rôzne výrazné módne doplnky od šperkov, kabeliek, až po šatky. Jedinú nevýhodu môže predstavovať náročnejšia údržba, čo však neplatí pri používaní topánok v mestskom prostredí, kde si ich veľmi nemáte kde zašpiniť.

Ako vybrať ideálne tenisky?

Pokiaľ odmyslíme vizuálnu stránku dôležité je zamerať sa na správnu veľkosť. Mali by ste sledovať aj materiál, z ktorého je topánka vyrobená, aby ste vedeli, či sa budú dať topánky dobre umývať. Materiál tiež väčšinou úzko súvisí aj so životnosťou topánok. Voľte nadčasové kúsky, ktoré vám môžu vydržať čo najdlhšie a oplatí sa do nich investovať. Medzi také patria napríklad známe plátenky Converse, ktoré sú nesmrteľné a kombinovateľné s každým outfitom, na ktorý si spomeniete. Niet sa čo čudovať, že sa dostali neraz aj pod svadobné šaty.

Teraz najčítanejšie