Denník N

Matovič je zodpovedný za všetko. Aneb Ficova šťastná hviezda s názvom Covid.

Hon na Matoviča je už tak očividný, že je to až divné, že sa stal spoločenskou výhovorkou na všetko zlé. Azda už aj chlap v posteli pri zlom výkone sa žene vyhovára, že za to môže Matovič.

Ten chlap už môže za všetko, tak mu treba keď si dovolí mať vlastný názor a postoj a ešte si ho aj obhajovať. Toto nee, to sa nenosí. No, môže si za to sám.

Položme si otázku prečo je vlastne tam, kde je? No, tak sme to chceli a tak sme sa rozhodli vo voľbách. V čase volieb bola spoločenská objednávka po zmene režimu, režimu ,,SKUTOK sa nestal“ a to zavážilo u občanov. Matoviča si ľudia vybrali, aby to vyčistil. Svoj základný odkaz voličom v kampani napĺňa, rozviazali sa ruky vyšetrovateľom a súdom. Spravodlivosť vedie Kolíková a uff ženská má gule a ide tým správnym smerom.

Očista štátu nastala, síce ešte len v tých horných poschodiach no deje sa. Matovič priviedol so sebou do parlamentu všakovaké typy ľudí a ani sám neveril, že ich tam toľko privedie a myslím, že sa až v deň volieb pozeral na kandidátku, kto tam vlastne je, od čísla tridsať vyššie. No, hold čo si tam dal s tým musí pracovať.

Zatiaľ sa mu darí udržať klub jednotný, čo bola asi prvotná obava, či ich dokáže udržať aj keď mu koaličný partner oslovoval poslancov či nechcú ísť k nemu do klubu, aj napriek tomu ich zatiaľ drží pohromade.

No, zjavne to nestačí pre Slovensko v tejto situácii. Pandémia nás zavrela na omnoho dlhšie obdobie ako sme si v marci dokázali predstaviť a frustrácia potrebuje vinníka, akéhokoľvek ale potrebuje. Ekonomika padá, služby krachujú a každý si potrebuje odpľuvnúť a zahromžiť nejako.Tak super, je tu Matovič.

Neviem či by niekto chcel byť v jeho koži a prevziať štát, ktorý bol desaťročia dehonestovaný v zdravotníctve, kde CT len tak lietali, v školstve, kde peniaze šli na vedu a výskum do výstavby hotelov a podobné kúsky. Zabudli sme na slávny výrok poslanca Pašku ,,Vyhraj voľby a môžeš všetko“. Mohli, a aj to robili. Teraz môže on a aj to robí. No s iným podtextom, upratuje.

Ficova šťastná hviezda sa volá Covid. Pandémia nás dostala všetkých do stavu v akom sme ešte neboli, nezažili sme to a nie je to nič príjemné. Neboli sme zvyknutí na väzenie a teraz ho tu máme. Keď sme boli zavretí za železnou oponou t,ak sme v duši túžili po slobode, ktorú nám dnes ten Matovič uberá. Preto v okolitých krajinách kde  nezažili tú oponu od režimu sa ľudia dokážu viac prispôsobiť a akceptovať opatrenia, neboli desaťročia zavretí. My nie, a preto si reálne povedzme, že ozaj tie opatrenia nedodržiavame a hľadáme spôsob ako ich obísť. To nás naučil Fico za svojej dekády vládnutia, všetko sa dá obísť. A to čo predvádzajú s bývalým premiérom Pellegrinim je ozaj až hon na svoju slobodu, ktorá je v ohrození a problém je zase ten istý. Matovič.

Šiel som na úrad a vzal som si test z minulého týždňa, už neplatný. Zamestnanec katastra ma poslal po aktuálny, aby ho videl, šľak by trafil Matoviča, som si zahundral. Hneď som mal vinníka a bolo mi ľahšie na duši. Keď som ho priniesol zamestnanec mi povedal, aby som mu prepáčil, že má otca onkologického pacienta a ak by sa nakazil má obavu, že by to neprežil. Ospravedlnil som sa mu, že som hundral. Ten chlap nechcel nakaziť otca a nechcel ten test odomňa preto, že to nakázal Matovič. Ak si neuvedomíme, že aj keby prišlo referendum a bolo by aj úspešné v akejkoľvek divnej konštalácií hviezd, tak tá korona neodstúpi s Matovičom zo Slovenska. A tie obmedzenia tu budú tak či tak. Len ich budeme počúvať z usmievavých jamiek, ktoré sa budú tešiť, že sú na slobode a je úplne jedno či a jak si poradia Slováci. Veď to jasne povedal v marci ,,je to na každom z vás a nečakajte, že vás štát bude zachraňovať“.

Voľby by sa hodili všetkým, ktorí neprešli, tak opora je v mnohých, ktorí tam nie sú a možno aj tým, ktorí sú, no prerozdeliť mandáty by sa im hodilo.

Musím už končiť, policajti zastavili auto, v ktorom to píšem. Idem si s nimi zahromžiť na Matoviča, že to musia robiť. Pekný deň všetkým.

Teraz najčítanejšie