Denník N

Denne nám umiera sto ľudí a zdravotníctvo chce prebrať minister hospodárstva

Každý deň umiera na Slovensku v priemere sto ľudí a hlavnou témou je spor Richarda Sulíka s Igorom Matovičom.

Slovensko je unavené. Denne nám umiera početné množstvo obyvateľstva a témou dňa je stále len spor premiéra s ministrom Sulíkom. Predseda SaS po novom ponúkol Igorovi Matovičovi, že prevezme ministerstvo zdravotníctva. Nezabudol to oznámiť aj na Facebook. Možno by sa Vám to zdalo aj logické. Súčasný minister Krajčí totiž situáciu nezvláda a možno by bol lepšou voľbou aj minister hospodárstva . So spormi, ktoré však trvajú už nejaký čas, je vtipné očakávať, že by na niečo také premiér pristúpil. Richardovi Sulíkovi bolo jasné, že bude počuť zamietavú odpoveď, no zrejme chcel byť pre tentokrát on ten dobrý.

Reakcia prišla aj zo strany premiéra. Samozrejme Sulík nemá morálne právo kritizovať, to že by mal by odstúpiť počujeme už nejaký čas. Mal by ísť kopať hroby, je zodpovedný za tisíce mŕtvych, no neodvolá ho. Radšej usilovne provokuje ľudí, ktorí nakoniec zvolia mafiu, proti ktorej tak urputne bojoval.

Mal by odvolať Igor Matovič ministra hospodárstva? Mal, je totiž rovnako zodpovedný za to, že polarizuje spolu s premiérom covidom unavenú spoločnosť. Po ňom by mal nasledovať aj samotný premiér, ktorý by mal zložiť svoju funkciu. Svojim správaním obaja docieľujú totiž to, že aj príčetná časť obyvateľstva má chuť podpísať referendum za predčasné voľby. Nemôžu sa tomu čudovať. Obaja sa hádajú počas toho, ako nám denne zomierajú ľudia a to len za účelom vytĺcť nejaké politické body.

Na záver. Robiť opozičnú politiku nebolo nikdy ľahšie. A to sme tu mali predsedu parlamentu, ktorý nevedel súvislo rozprávať.

Teraz najčítanejšie