Denník N

Sputnik V je na Slovensku – dezoláti nastavujte plecia,

máte šancu byť užitoční a pomôcť svojej krajine

Igor s Marekom sa pochlapili a splnili, čo sľúbili. Doviezli prvú dávku očkovacej látky z Ruska. Sputnik V má byť po plošnom testovaní ďalšia atómová bomba tejto vlády v boji proti pandémii. Do zdarného konca už chýba iba maličkosť. Nájsť ľudí, ktorí budú ochotní sa ňou dať zaočkovať. Zatiaľ je to totiž neregistrovaná, v podstate experimentálna vakcína a očkovať by sa ňou malo na základe dobrovoľnosti.

Na facebooku sa mi objavila medzi priateľmi nejaká čudná pani. Podľa nej a jej príspevkov tu neexistuje žiadna pandémia, všetko je vymyslené, ľuďom platia za to, aby do úmrtných listov svojich blízkych mohli napísať, že zomreli na Covid, Ivermektin je zázračný liek a vakcínami chceme vyhubiť dôchodcov. Okrem toho tvrdí, že jedinou vakcínou, ktorou by sa dala zaočkovať, je Sputnik, lebo Rusi sú jediný národ na svete, ktorý nám chce pomôcť. Nejde im o peniaze a ich vakcína je jediná, ktorá dokáže proti pandémii pomôcť. Ani trochu ju nevyrušovalo, že v predchádzajúcich statusoch pandémiu i Covid spochybňovala. Na moju otázku, prečo sa chce dať zaočkovať proti niečomu, čo neexistuje, už akosi neodpovedala. A to je ten problém…

Všeobecne nálada na Slovensku voči očkovaniu nie je príliš priaznivá, ani pokiaľ ide o registrované vakcíny, Sputnik V však obdivujú a akceptujú iba tí, ktorí neveria na Covid a všeobecne na pandémiu, zato veria na svetové sprisahanie. Presne od týchto popieračov a dezolátov (potrebujeme ich milión) sa však očakáva, že sa dajú zaočkovať a ešte aj vakcínou, ktorú u nás (okrem Igora a Mareka) v podstate ani nikto nechce. Tí trochu pri zmysloch jej úplne neveria a tí ostatní ju nepotrebujú.

A tak máme teraz niekoľko tisíc zbytočných vakcín na Slovensku a niekoľko tisíc vakcín zazmluvnených. Minuli sme na to príšerné peniaze a budú nám stáť v skladoch až do dátumu exspirácie. Tieto peniaze, o ktoré sme takmer naisto už prišli, mohli byť využité na pomoc ľuďom, ktorí v dôsledku pandémie prišli o prácu, spadli pod hranicu chudoby, prišli o zákazky, alebo skrachovali. Mohli sa použiť do zdravotníctva, do školstva. Všade tam, kam treba. Ľudia potrebujú pomoc, Sputnik V ňou však rozhodne nie je. Matovič pravidelne robí kadejaké dementnosti, dnešný dovoz ruskej vakcíny je jednou z tých najväčších.

Možno to mysleli dobre, dopadlo to však ako vždy.

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/