Denník N

Po roku vládnutia uprednostňujeme Rusko pred EÚ

„Ruská federácia je stabilný partner, na ktorého sa môžeme v týchto ťažkých časoch spoľahnúť.“ Povedal premiér Igor Matovič po dovoze vakcíny Sputnik V.

Premiér Slovenskej republiky opäť prekonáva svoje predošlé prešľapy. Obišiel koaličných partnerov a objednal neregistrovanú vakcínu Sputnik. Urobil pred jej predstavením obrovskú divadelnú šou, ktorú zahŕňalo naše vojenské lietadlo a veľkolepá tlačovka.

Zabudol opomenúť fakt, že obišiel napríklad ministra zahraničných vecí. Nepochválil sa so svojím skvelým nápadom ani Veronike Remišovej a strane Za ľudí. Ako to dopadlo? Tomáš Valášek je už druhým poslancom, ktorý opúšťa vládnu koalíciu. Nebude posledný.

Premiér totiž v čase najväčšej krízy klame svojim koaličným partnerom a oslabuje naše postavenie v Európskej únii. Bez hanby sa Igor Matovič zapája do propagandistickej hry Ruskej federácie, len aby sa cítil ako záchranca národa. Minimálne však znevýhodňuje občanov Ruska, pretože len 2,2 milióna z nich dostalo vakcínu Sputnik, dôležitejšia je však propaganda, tak tieto vakcíny putujú na Slovensko.

Nikto nemá problém s tým, že je vakcína z Ruska. Problémom je však to, ako sa vakcína dostala na Slovensko, načo slúži a ako ňou narušuje naše postavenie na západe premiér. Len podotýkam, že ho ľudia volili kvôli jeho proti-korupčnej agende, ktorá môže veľmi rýchlo skončiť. Takýmito krokmi totiž Igor Matovič zachviľu poštve proti sebe všetkých koaličných partnerov, ktorí položia vládu. Potom sa už môžeme tešiť na ten návrat Fica, ktorý údajne chce každý kritik premiéra.

Za jeho návrat však bude môcť len Igor Matovič.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista a vyslúžil som si prezývku "antifašista", pretože za vyjadrovanie k strane ĽSNS som sa dostal do konfliktu, po ktorom som musel podať trestné oznámenie na jedného zo sympatizantov tejto strany. Založil som združenie s názvom Belianska kaviareň, ktoré organizuje na Spiši rôzne zaujímavé podujatia hlavne na politické témy.