Denník N

Týždeň, keď na Slovensko priletel Sputnik a skoro padla vláda

Padá vláda, prajte si niečo. Napríklad, aby konečne Matovič dostal rozum? Ja viem, brutal fikcia

Pondelok
Priletelo nákladné lietadlo plné ruskej vakcíny, ktorú nikto v podstate nechce, hoci sa mnohí tvária, že ju chcú, ale tváriť sa nie je v skutočnosti to isté, ako reálne chcieť.  Napriek tomu, že ju Matovič privítal na košickom letisku ako sedliak, ktorý víta jar (len Morena v tomto prípade Remišová chýbala), podľa všetkého nám teraz zhnije v sklade ako zemiaky vo vlhkej jame. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí sa z toho tešia. Okrem pár Rusov je to aj Marek Krajčí a Igor Matovič. Posledne menovaný k tomu napísal aj niekoľko statusov na facebooku. Jeho politickí partneri síce k tomu napísali tiež niekoľko statusov, tie však neboli také nadšené, skôr sa dá povedať, že boli prekvapené, zdesené a skoro až zhnusené. Valášek sa rovno rozhodol seknúť s vládnutím.

Utorok
Zhnusené hlasy sa ozývali čoraz častejšie z koalície a pochvalné čoraz častejšie z opozície a nikto už ani len netušil, kto je kto, kto je s kým. Matovič napísal zhruba desať statusov na sociálnej sieti, v ktorých dookola vyjadroval svoj nesúhlas s nesúhlasným stanoviskom strany Za ľudí a SaS k pofidérne kúpenej vakcíne a pritom ich obvinil, že jedna strana teda vôbec nie je za ľudí a druhá strana vôbec nie je ani slobodná, ani solidárna. Zrejme predpokladal, že ich to má upokojiť, napriek všetkým jeho predpokladom sa však tieto protiľudové a nesolidárne strany neupokojili a rozhodli sa, že sa nejako rozhodnú a v stredu nám povedia.

Streda
Kollár zo strany SME Rodina, ktorá bojovala pred voľbami proti papalášizmu a po voľbách sa ukázala ako najpapalášejskejšia zo všetkých, pochopil, že sa mu rúca miesto pri koryte, a hoci doteraz nerobil nič, zrazu sa rozhodol robiť mediátora medzi „znepriatelenými vládnúcimi stranami“. Zrejme sa mu príliš nedarilo, lebo Remišová aj so Sulíkom zhodne vytrvali v názore, že už toho majú dosť a toho šialenca na poste premiéra by radšej videli niekde inde. V ideálnom svete by ho radšej ani nevideli. Prezidentka má na to rovnaký názor, akurát ona to vie povedať omnoho diplomatickejšie.

No a ešte Igor nasral Ukrajincov, ale keďže v ten deň nasral toľko ľudí, tak toto si už skoro nikto nevšimol, okrem samotných Ukrajincov a Korčoka, ktorý sa im musel ospravedlniť. Ostatní to brali ako normálnu Igorovu súčasť.

Štvrtok
Žádné nové zprávy pro unavené davy. Žádné dobré zprávy, spieva Mňága a Žďorp a tak to vyzeralo vo štvrtok. Matovič je stále premiér a navyše na fb oznámil, že mu Rusi ponúkli storno zmluvy za nákup vakcíny bez poplatku. Zatiaľ čo rozhodnutie o nákupe dokázal urobiť sám, tak pri vratke žiada politických partnerov a bežných ľudí, aby mu dali vedieť, ako sa má rozhodnúť. Súčasne vyšla informácia, že Rusi poslali Sputnik na registráciu. To znie síce sľubne, ale celý schvaľovací proces môže trvať viac ako dva mesiace a to už by mohli byť k dispozícii aj ďalšie, ktoré sú už teraz na schválení.

Za Ľudí a SaS sa stále nerozhodli, ako postupovať a dali si čas na rozmyslenie. Poslanec za SME rodina povedal, že sa tiež potrebujú stretnúť a krízu prebrať, ale potrebujú to osobne a chcú si zobrať čas. Podľa vyjadrení úplne všetkých to však vyzerá, že to dopadne ako vždy. Nechajú to vykvasiť a pôjdu ďalej. Čas zahojí všetky rany, aj keď to potrvá len týždeň. Čas beží rýchlo.

Papaláš Boris Kollár, ktorý sám seba označil za kritickú infraštruktúru, hoci musí tušiť, že celé Slovensko ho pozná pod technickým označením mafián, je už zaočkovaný. V tomto prípade zrejme o papalášizmus teda nejde. A to ani vtedy, keď si Borisko stanovil podmienku, že chce Pfizer. Asi sa chcel tejto firme takto poďakovať za Viagru. Učitelia dostávali automaticky Astru, ktorá má najviac nežiaducich účinkov, ostatní obyčajní ľudia si môžu vybrať iba neregistrovaný Sputnik a nezávislé osobnosti a kritická parlamentná infraštruktúra (čítaj ako mafoši a kmíni) si môžu vybrať aj typ vakcíny. #nebojtesadobrebude

Piatok
Minister obrany Jaro Naď poprosil Veroniku Remišovú a všetkých jej priateľov a priateľov za ľudí, aby nejančili a aby spolu so známym chronickým povaľovačom vlády Sulíkom nepovalili aj túto. Aby ich lepšie namotivoval, tak povedal, že OĽaNO so SME Rodina sú pripravení vládnuť aj menšinovo. Remišová to pochopila tak, že Naď s partičkou sú pripravení vládnuť aj s fašistami a opozíciou. Naď tvrdí, že to Remišová pochopila nesprávne, ale poznajúc Matoviča a Kollára sa to správnejšie pochopiť ani nedalo.

Matovič povedal, že aj keby sa všetci postavili na hlavu a v súlade s jeho výzvou poslať Sutnik V späť Rusom rozhodli, že ho má poslať Rusom, neposlal by ho ani Bohovi, ani keby mu za to zaplatili. Načo sa to teda celý deň každého vypytoval a vypisoval o tom infantilné statusy už ani nikto radšej neskúma a on tú jeho ďalšiu stupiditu, samozrejme, sám od seba vysvetľovať nebude. No nemilujte ho potom.

A v Smere a Hlase si zatiaľ mydlia ruky a Blaha naďalej tíško mydlí barana.
#nebojtesadobrebude

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/