Denník N

Tri obyčajné otázky pre neobyčajného Igora

Možno sa mýlim, ale mám za to, že premiér by mal hrať so svojími partnermi fér. Ten náš však svojim parťákom, namiesto prejavovania rešpektu a podpory, uštedruje jednu podpásovku za druhou. K tej poslednej, mimoriadne bolestivej, sa ho chcem spýtať iba tri obyčajné otázky.

Pán premiér, vo svojom fb statuse žiadate svojich koaličných partnerov, aby sa „rýchlo (ešte dnes)“ vyjadrili, či máte zrušiť VAŠU pochybnú a riskantnú zmluvu na nákup neregistrovaných ruských vakcín. Naliehate na svojich kolegov, aby sa vyjadrili skôr, než Európska lieková agentúra (EMA) uskutoční riadnu odbornú analýzu bezpečnosti Vašej „mačky vo vreci“.

Namiesto toho, aby ste si priznali fatálne pochybenie v politickom partnerstve a chlapsky odišli, tak ako som Vás o to včera požiadal, opäť raz dávate svojim kolegom nechutnú podpásovku!

Pán premiér, rád by som Vás poprosil o tri obyčajné odpovede na tieto tri obyčajné otázky:

  1. Kto ponesie zodpovednosť za nákup dvoch miliónov vakcín Sputnik V, v prípade že ich EMA (po dôkladnej a svoj čas vyžadujúcej odbornej analýze) vyhodnotí ako nespĺňajúce európske medicínske štandardy, teda pre ľudský organizmus nebezpečnú látku?
  2. Kto sa ospravedlní za diskreditáciu Slovenska v očiach európskych partnerov v súvislosti so snahou „vykašľania sa“ na európske medicínske štandardy?
  3. Dal by ste vakcínou Sputnik V zaočkovať svojho psa?

S rýchlosťou odpovedania na tieto otázky na Vás nijako nenalieham. Doprajte si toľko času, koľko len uznáte za nevyhnutné. Rešpektujem, že sú to, napriek svojej obyčajnosti, otázky veľmi náročné. Všetci si uvedomujeme, že ide o obrovské peniaze daňových poplatníkov, zdravie občanov tejto krajiny, česť Slovenska a v neposlednom rade zdravie Vášho psa.

 

 

 

Teraz najčítanejšie

Dušan Šebo

Kouč, lektor techník všímavosti (mindfulness) a nezraňujúcej komunikácie. Vzdelaním prírodovedec. Fotograf, priaznivec prírodného staviteľstva a udržateľného spôsobu života. Mám za to, že najhlbšia forma udržateľnosti sa nezačína v zákonoch, ale v mysli každého jednotlivca. V jeho bytostnom presvedčení o tom, že človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody a akékoľvek popieranie tejto skutočnosti je cestou kolapsu systémov udržiavajúcich harmonické spolunažívanie (symbiózu) všetkého živého na tejto planéte. Základným kameňom mojej profesie je moja vlastná prax meditácie satipatthana vipassana, ktorej sa venujem asi polovicu svojho doterajšieho života. mindcoach.sk