Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Nenechajme sa oklamať Matovičom, že sme súborom 5,4 milióna zlyhaní.

Besnenie koronavírusu na Slovensku v posledných mesiacoch, upriamilo našu pozornosť na všetky Matovičove a Krajčiho zlyhania – na ich fatálne partizánstvo, náchylnosť na fikciu a spôsob, akým sa najmä Matovičov drsný individualizmus prevrhol do obyčajného, hnusného sebectva.

Pre veľa občanov, ako som ja,  predstavuje Matovič trest. Ako osoba, predstavuje zlo, výraznú odchýlku od normálneho prúdu slovenskej politiky,  po ktorej sme volali na protestoch za slušné Slovensko.

Matovič je výkričník po-ficovskej éry, ako aj zlyhania tých občanov, ktorí si volia politikov, ktorí predstavujú v skutočnosti ich vlastný obraz.

Obraz s ilúziou, že sme národ holubičí, emocionálny, priateľský, dobrosrdečný, disciplinovaný, racionálny a tým výrazne sa líšiaci od Čechov, Maďarov a Poliakov. A ako Slováci, emocionálne silno prežívame všetky úspechy, smútky alebo sklamania aj v tejto covidovej dobe.

A to je výsostný znak toho, prečo za premiérov si volia ľudí ako Matovič, Pellegríni, Fico či Mečiar.

Matovičova krutosť a ľahostajnosť

Pri súčasnej koaličnej kríze, pozorne sledujeme,  ako premiér neúprosne útočí na našu dôstojnosť, slušnosť a celkové dekórum. Ako občania dostávame od neho všetko. Príležitostné urážky typu “sme súbor 5,4 milióna zlyhaní”, vulgárne tweety, otvorené klamanie, tichá podpora extrémistických názorov, ako aj obdiv k netransparentnému riadeniu štátu t.j. permanentný útok na zvyšné štruktúry našej spoločnosti.

Matovičova krutosť, novoobjavený nacionalizmus, či falošný príklon ku konzervatizmu, korupcia pri nákupe testov či vakcín, znevažovanie politických partnerov až po degradáciu demokratických tradícií, to je  výsledok jednoročného pôsobenia Matoviča vo funkcii premiéra tejto krajiny.

A to sme už mali mať za sebou rok netrpezlivých zmien, po 12 ročnom únose štátu Ficovou a Pelegíniho družinou.

Matovičova ľahostajnosť k racionálnym riešeniam ktoré predkladajú vedci k pandémii,  je rovnaká, ako jeho pochybné riadenie krajiny v rámci hospodárskej covidovej recesie. Má významný ekonomický dopad na všetkých občanov Slovenska. A to aj patríme k výrazne chudobným národom strednej Európy a na krízu sme veľmi zle pripravení a ešte ako občania, najviac zadĺžení v EÚ.

Premiér, ktorý nemá cit v ekonomické riadenie štátu,  nedostatočne podporuje politiku svojich ministrov na záchranu firiem a pre ľudí robí iba kozmetické opatrenia.

Suma sumárum: “ S veľkou pravdepodobnosťou zo súčasnej corona krízy vyjdeme v zúboženom stave”

Koaličná kríza – ruská ruleta – hnusné sebectvo

Matovič je aj prvým premiérom, ktorý nechal občanov trpieť a zomrieť tvárou v tvár smrtiacemu vírusu Covid-19. Besnenie koronavírusu na Slovensku v posledných mesiacoch, upriamilo našu pozornosť na všetky Matovičove a Krajčiho zlyhania – na ich fatálne partizánstvo, náchylnosť na fikciu a spôsob, akým sa najmä Matovičov drsný individualizmus prevrhol do obyčajného, hnusného sebectva.

Ako premiér, spustil ruskú ruletu so životmi Slovákov.  Najprv pomocou neefektívnych opatrení typu “ aby ženám dobre bolo”, antigénovými testami a následne ruskou neregistrovanou vakcínou.  V zdravých krajinách, po takomto výkone by mala byť matematická nemožnosť, uchádzať sa o dôveru v ďalších voľbách.

Súčasne s pokračujúcim úpadkom štátu, výrazne pomáha pravdepodobnému návratu smerohlasných síl do vlády o 3 roky,  a cielene poskytuje pomoc a útechu všetkým slovenským “rasistom” a nacionalistom. 

Pravdou ale je, že tieto skupiny a jednotlivci boli vždy s nami, a časom sa tieto skupiny rozrástli a zmenili a len čakali na tento moment,  kedy sa politik typu Matoviča objaví na scéne.

Matovič v našej hlave

Odkedy je Matovič premiérom, každý deň dominuje v našich hlavách. Ozýva sa z rádia, televízie, internetu, proste kedykoľvek a kdekoľvek. Je všade, v každom rozhovore, sne a nočnej more. Ako podtext číha v umení, v športe, v správach o počasí, v domovoch dôchodcov či na bohoslužbách.

Pre niektorých z nás, prejde “sotva” hodina, počas ktorej sme nútení myslieť na osobu, ktorá už rok okupuje úrad vlády a nechce pozíciu opustiť v čase, kedy by výrazne pomohla upokojiť a nateraz zjednotiť celé Slovensko.

Aj dnes nás v rozhlase ubezpečil, že “neustúpi a neodvolá” svojho slabého ministra, svojho koňa Incitatusa, čím priznal pravdu, dlho ignorovanú v politike:

Kompetentná vláda a  normálny premiér je veľmi dôležitá valuta a motor každej krajiny.

Rozmýšlali ste niekedy nad nákladmi, ktoré produkuje Matovič. Ak by sme mohli spočítať čas a energiu, ktorú ako spoločnosť trávime pri uvažovaní nad jeho vyjadreniami, koľko by to predstavovalo celkovej slovenskej výrobnej kapacity?

Dokonca aj teraz, keď stojí nad priepasťou a čakáme na jeho pád, míňame obrovské množstvo energie keď sa pýtame či a vôbec to urobí.

Matovič ako premiér, ktorý neustúpi a bezútešný stav tejto krajine, nám jasne ukázuje, že krajina už nemôže bežať ani na autopilotovi.

OĽANO ako hnutie, netransparentne vypitvalo prednostov na okresných úradov,  permanentne podrýva autoritu ministerstvu zahraničných vecí, školstva, hospodárstva, atď,  a prostredníctvom svojich zlyhaní a prešľapov  významne ohrozuje kompetencie koaličných partnerov.

Teraz je už tragicky jasné, čo sa stalo podkopávaním a odmietaním odborných znalosti a skúsenosti, keď čestnosť, slušnosť, integrita a spravodlivosť, ako aj odborne zdatní úradníci odchádzajú do privátnej sféry.

Ľudia zomierajú, prichádzajú o prácu, rastie nenávisť a nedôvera, dlhodobé problémy sa stávajú núdzovými situáciami a krajina stráca jednotu a morálku.

Ilúzia návratu do normálnosti

To, čo je na Matovičovi hrozné, je hrozné pre celé Slovensko. V skutočnosti sú občania Slovenska veľmi submisívni. Bez sebavedomia, ktorí nevedia potrestať politikov v čase, keď si to politici zaslúžia.

A to, čo Matovič robí, sťažuje nám zachovať si akú takú ilúziu návratu do normálnosti. Asi až keď konečne opustí politickú scénu za 3 roky, budeme mať príležitosť pozrieť sa jasnými očami a posúdiť stav tejto krajiny, v akom stave je a aká by bola, ak by nebol premiérom.

Alebo budeme znova hľadať nového premiéra, nový slovenský mýtus.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Neonacizmus, komunizmus, socializmus, unilaterizmus, multikuturalizmus, genderizmus, neomarxizmus, progresivizmus a EU woke totalitarizmus náś uberajú o slobodu, o slobodu vyjadrovania v mene cancel culture a ponárajú opäť Európu do priepasti temného veku.