Denník N

Neuveriteľne mocný to ten Sulík…

Konečne mi docvaklo. Pozorne sledujúc politickú situáciu a jej vývoj, nakoniec som pochopil. Pán Mgr. Igor Matovič mi konečne otvoril oči. Sulík je mág, kúzelník, mocný tohto sveta, ku ktorému by mohli chodiť na školenia Soros, Gates, židojašteri a tajomné skupiny ovládajúce svet.

Ono som aj Igimu vďačný za to, že otvára oči nie len mne, ale celému Slovensku. Zhrňme to, aby ste ma neobviňovali, že táram. Sulík môže za vyše 4.000 mŕtvych. Naozaj mocný to človek. Bol nečinný, lebo načas vraj nenakúpil testy na ďalšiu vodíkovú bombu, ktoré nakúpiť mal, lebo minister hospodárstva je z logiky veci ten najkompetentnejší na nákup medicínskeho materiálu. A on koťuha jedna, ešte si aj trápne alibi robí, že do výberovej komisie dosadí piatich členov z ministerstva zdravotníctva a zástupcov Transparency International, potom ich nejako skorumpuje, aby napísali oficiálny článok, že obstarávanie bolo naprosto v poriadku a inak sa to nedalo.

Sulík je zodpovedný za slabý lokdaun, za takmer neexistujúce trasovanie, nedodržiavanie nariadení, za mizernú až žiadnu kontrolu dodržiavania nariadení a to mi jasne vraví, že musí ovládať nielen ministerstvo zdravotníctva, ale aj ministerstvo vnútra. Ten chlap je mimoriadne šikovný a to vám poviem, neviem ako to robí. Žeby vúdú?

Predpokladám, že Sulík stojí v pozadí aj je režisérom toho, že Superpišta labzuje medzi Anglickom a Slovenskom a v kufríku nosí koncentrované nálože britskej mutácie, ktorá je zodpovedná za prúser s nákazou a tým sabotuje úprimný a kompetentný boj s hnusobou pána magistra Matoviča. Je to však iba preto, že Sulík osem či koľko rokov čakal v pozadí, tváril sa ako veľký politik, ale to len preto, aby sa dostal do vlády a potom po roku ju položil, aby konečne mohol ísť na ranč do Austrálie. Až keď nám tento perfídny plán Igi odhalil, vtedy sa mi vlastne otvorili oči. Dáva to celé veru logiku.

Môžeme aj do minulosti načrieť, všetko krásne do seba zapadá. Keď padla Radičovej vláda, tak ako nám Igi toť nedávno verejne oznámil, bolo to práve kvôli Sulíkovi, ktorý hlasoval proti eurovalu. To že Igi a jeho tri úplne, ale úplne nezávislé osobnosti hlasovali tiež proti eurovalu nie je tak, ako to vyzerá, lebo on vtedy chodil kade tade a prosil, že aby sa hlasovalo za euroval a keď nepochodil, tak nakoniec hlasoval proti eurovalu, lebo aj keby hlasoval za, tak tie ich štyri hlasy by aj tak nič nezmenili. Podľa mňa jasné, logické a zrozumiteľné, mňa presvedčil. Ale že úplne. Mne z toho vyplýva, že Igi sa na páde Radičovej vlády nepodieľal nijako, zato zákulisný hráč a mocný manipulátor Sulík je priamo za to zodpovedný. Tak jest Igi, verím ti.

Ale najviac ma asi šokovali  informácie o strane Za ľudí. Ako isto viete, odišli im dvaja poslanci, ďalší dvaja sú už na odchode, Verčike sa stavia na zadné. A kto za to môže? Správne priatelia, asi ste uhádli, je to samozrejme Sulík. Počúvajúc pána premiéra, magistra Matoviča, Sulík má priamy vplyv a dosah na všetkých a na všetko, to on je za tým, že v strana Za ľudí sa rozpadá. Naozaj mocný to človek.

Atómová bomba nezafungovala, na vine je Sulík. Mizerný lokdaun na Vianoce, na vine je Sulík. Začínam Sulíka fakt obdivovať. Fakt som si nikdy nemyslel (a to ho trochu poznám), že má takú moc, ťahať nitky v pozadí tak, že riadi Verčike Remičšovú, jej poslancov, Krošláka od OĽANA a vlastne aj všetkých ministrov vo vláde, lebo za SaS ich sú tam spolu aj so Sulíkom traja zo šestnástich. Už len za tento výkon by si zaslúžil uznanie. Jeden človek, jeden člen vlády je zodpovedný za krízu, za mŕtvych, za inú stranu, skrátka za všetko. Klobúk dole páni…

Teraz najčítanejšie