Denník N

10 dôvodov prečo odmietnuť imigrantov

Vo vášnivej diskusii ohľadom riešenia problému s imigrantami sa neustále opakujú tie isté argumenty, tak som si ich dovolil zhrnúť, nech v tom máme všetci jasno.

11935059_424924177703328_7259268296958289676_n

Nie sme kultúrne kompaktibilní

Horiace Čičmany, katedrály v troskách, mešita na Štrbskom plese, kameňovanie bezvercov, povinná modlitba 5-krát denne. To všetko môžeme očakávať po invázii islamských radikálov do Európy, ktorých sa sem hrnú státisíce. Ani sa nenazdáme a krása našich slovenských žien bude zahalená burkou, v Bratislave možno iba čádorom. Samozrejme, to je asi tak reálne, ako to, že si už nikdy nezničíme vlastnú minulosť betónovými garážami, prestaneme vo veľkom piť alkohol alebo Penta vedno s J&T rozdajú svoj majetok potrebným po vzore kresťanského ideálu.

 

Teroristi to sú

Kríza doľahla veru na každého. Aj na Al-káidu, Boko Haram a Islamský štát. Ropa už nevynáša to, čo voľakedy, čierny trh hlási kritický nedostatok kvalitných bazúk a čo vám budem hovoriť, protilietadlové strely tak zdraželi, že si ich islamisti doprajú len na Vianoce, pardon ramadán. A preto džihádistov ich vodcovia posielajú na neistú misiu cez púšť a more, počas ktorej môžu niekoľkokrát prísť o život. A vlastne, keby tí utečenci poodhadzovali všetky granáty a kalašnikovy, s ktorými putujú do Európy, netopili by sa v tom našom mori ako mačence, že?

 

Kto pomôže našim dôchodcom a bezdomovcom?

Slovensko a celá Európa sú biedny kus sveta. Našťastie pre nás všetkých nás pri živote držia rozumné demokratické vlády, ktoré by sa rozdali, žiaľ niet veľmi z čoho. Všetci poctivo pracujeme od svitu do mrku, odvádzame dane, vo voľnom čase pomáhame tým, ktorí sú na to odkázaní, ale svet je taká sviňa, že nevyjde na každého. A tak sa o tú skyvu poctivého tmavého chlebíka nestíhame deliť, ale hladných a potrebných hreje aspoň vedomie, že sme sa o to pokúsili. Snáď sa deti našich detí dožijú toho, že Európa bude vysnívaným miestom pre život.

 

Nech si ich zoberú domov

Slovensko je vzácna krajina. Aj preto, že tu nezamykáme brány, počestný pocestný je pre nás darom a nenadarmo jedno z najznámejších národných úsloví znie “Hosť do domu, Boh do domu”. Keď prijmete jednu, či dve sýrske rodiny, ešte sa to dá zniesť, ale celý autobus už domov nepomestíme, nech aj máme trojposchodové oravské domy. A preto je tu legitímna výzva, aby bratislavská kaviareň otvorila svoje luxusné dvojgarzónky a pivničné kobky a ideálne by nejaký ten prezidentom podporovaný startup mohol vytvoriť slovenskú verziu utečeneckého air bnb.

 

My sme túto krízu nezapríčinili

Slováci sú hrdý a čerstný národ. Z výšky morálnej nadradenosti hľadíme na tie pekelné kolonialistické veľmoci drancujúce krajiny tretieho sveta pre vlastné blaho zatiaľčo my sa namáhame zväčšovaním knižníc, dotáciami na vedecký výskum a filozofiou. Občas pohrozíme prstom, že ak to bude takto ďalej pokračovať, odmietneme eurofondy, ktoré nám boli nanútené totalitnou Európskou úniou, alebo vystúpime z NATO, ktoré by bez slovenskej vojenskej pomoci ostalo bezradne prešľapovať na mieste. A aj teraz je vhodné ostať nad celým dianím, nech si tí slobodomurári vyžerú, čo zasiali. Veď nám aj tak zbrojársky priemysel zlikvidoval Havel.

 

Problém treba riešiť v krajinách pôvodu

Slovensko postihlo nešťastie komunistického režimu a nebyť ruských tankov, už dávno by sme v životnej úrovni predčili Švajčiarsko. A tak sme sa po revolúcii konečne chopili moci, ustanovili spravodlivý, poctivý, právny a niekedy aj sociálny štát. Dávno sú za nami časy, keď sme sa hašterili kvôli malichernostiam a aj preto je Slovensko cieľovou destináciou najmä ekonomických migrantov. Exportovať naše know-how by nám dalo určite menej práce a krajiny ako Sýria, Irak, Eritrea, či Somálsko by konečne prestali úpieť pod imperiálnou nadvládou USA. Ak by sme len trocha chceli, mohli by sme všetko vyriešiť na spoločnom summite, kde by boli pozvané obe vlády Lýbie, žiadna vláda Sýrie a pri rokovacom stole by sa obrúsili hrany šiítskeho a sunitského islamistického extrémizmu ešte skôr, ako by to definitívne vyriešila OSN.

 

Toľké hordy sa do Európy nezmestia

Európska populačná explózia, ktorá v týchto rokoch vrcholí v krajinách Strednej Európy nám naznačuje, že o pár rokov budeme musieť redefinovať to, čo si predstavujeme pod verejnou správou. Už teraz vieme, že nás čakajú nadmerné výdavky na nové škôlky, školy, pracovné príležitosti sa tiež nerodia ako hrušky na strome. Je rozumné byť opatrný a neprijímať nových utečencov, ktorí by zmenili scenériu našich strání. Veď ktorý Európan by menil pohľad na karpatsko-alpské pasienky, na ktorých sa v tichu bzučiaceho leta pasú kravy Milka alebo Shaun the Sheep?

 

Pozrite sa na getá v západných mestách

A veru netreba chodiť ďaleko. Rovnaký neduh sa nám na Slovensku usídlil aj pod našimi krásnymi hradmi na východe krajiny. Darmo budete mať ústavu založenú na cyrilo-metodských tradíciach, ak sa raz niekto nechce prispôsobiť väčšinovému spôsobu života, nič s tým nenarobíte. A už vôbec  nepomôžete tým, že takýmto ľuďom postavíte lepšie bývanie, školy. Títo ľudia sú totiž tak neschopní, že si nedokážu nájsť prácu napriek svojej tmavšej pleti. Nechodia do práce, sú čiernymi (doslova) pasažiermi nášho unikátneho sociálneho systému. A hoci my sme tak kultivovaní, že proti nim nijak nezakročíme, nebudeme predsa vytvárať nové nezvládateľné komunity, ktoré by ukazovali na našu vlastnú neschopnosť.

 

Utečencov nám privážajú organizovane

Myslieť si, že veci vo svete sa dejú náhodne si môže len človek-ovca. Taký, ktorý pozerá reality show, nakupuje v Lidli, volí tradičné strany, jednoducho idiot. My ostatní vieme, že tajomné slová ako Bilderberg, Rotschild alebo Aškenazi, sú niečo viac ako len židovské priezviská. Ak vám to stále nie je jasné, stačí povedať tri písmená: ú, es, á. Veď to nemôže byť len tak, že sa máme nahovno aj keď pracujeme v tých moderných automobilkách, niečo, alebo lepšie povedané niekto, za tým musí byť. A preto nikoho neprekvapí, že toľké davy neprídu spontánne, ale organizovane. Sú takí, ktorí by to radi nazvali organizovaným zločinom, ale my, čo vieme, máme na to oné tri písmená.

 

Kde ste boli všetci, keď sa bombardovalo Srbsko?

Pravdoláskari z bratislavských kaviarní, ktorí nevedia nič o reálnom živote nám kážu o hodnotách? Tí, ktorí mlčali, keď zomierali nevinní Slovania medzi špinavými bombami zhodenými špinavým NATO? Tí, ktorí využívajú cudzie utrpenie, aby si robili vlastné promo? Aby žobrali peniaze a potom cez mimovládky platené americkou vládou posielali do týchto krajín humanitárnu pomoc? Agenti falošnej solidarity, ktorí v živote nič poriadne neurobili, len odčeprávajú naše peniaze z grantov, aby pomáhali Afrike? Tak to teda nie.

Teraz najčítanejšie

Martin Bajaník

Pracujem v reklame, momentálne pod hlavičkou PEKNE & DOBRE, ale som tiež kaviarnikom a kavierenským povaľačom. Mám na svedomí koncept a značku kaviarní SHTOOR home made café, ale aj FOXFORD. Baví ma to, čo robím, lebo robím, to čo ma baví.