Denník N

Prepáčte, prosím, že toto musíte zažívať…

Dnes Vám chcem povedať len jedno – prepáčte.

Hoci som len starostom stredne veľkej dediny pár kilometrov od hlavného mesta, veľmi sa hanbím za to, kto a ako nám tu dnes vládne, čo pri tom stvára a predvádza a čo si Vy, ĽUDIA, musíte denne čítať a hlavne zažívať.

Z toho dôvodu, hoci za to nemôžem, a som len zrnkom piesku v celej tej púšti bezbrehého diletantizmu, demagógie a populizmu (ktorý si však ľudia legitímne vybrali), ktorý je posledné mesiace verejnosti servírovaný, Vám chcem povedať len jedno – prepáčte.

Prepáčte, prosím, že toto musíte zažívať.

Prepáčte, prosím, že toto musíte riešiť.

Prepáčte, prosím, že sme toto dopustili.

Prosím, prepáčte…

Úprimne a veľmi ma to mrzí a úprimne a veľmi sa hanbím za to, ako je krajina v týchto dňoch vedená a riadená.

Verím, že spolu s ostatnými kolegami, primátormi(kami) a starostami(kami), Vám môžem sľúbiť a prisahať, že v mestách a obciach sa aj naďalej budeme maximálne usilovať o to, aby boli pre Vás ostrovmi starostlivosti, zodpovednosti, bezpečnosti, nádeje a zdravého rozumu, na ktoré sa vždy môžete obrátiť a ktoré Vás nikdy, nikdy nenechajú v štichu.

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Progresívny starosta (od r. 2018) jednej z najrýchlejšie rastúcich samospráv SR - Hviezdoslavova. Kým mnoho miest a obcí sa z prírastku obyvateľstva teší, tu je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj "najväčší bratislavský satelit", vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, čelí enormnému nárastu populácie spôsobenému nerozumným uvoľňovaním územného plánu v rokoch 2008 - 2014. M. Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a pred starostovaním bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal ihneď po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. V septembri 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za r. 2019, udelenou Združením občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bola obec na ocenenie nominovaná opäť. V r. 2021 pridal svoje ocenenie aj nezávislý portál PlatStarostu.sk. V decembri 2021 bol M. Lackovič zaradený medzi 30 tvárí lepšieho Slovenska v knižnej edícii "Humans", ktorú priniesol Forbes. V r. 2022 bol súčasťou slovenskej delegácie Transparency International v Kosove. V októbri 2022 obhájil svoj mandát starostu obce s výsledkom 83,2%.