Denník N

Prepáčte, prosím, že toto musíte zažívať…

Dnes Vám chcem povedať len jedno – prepáčte.

Hoci som len starostom stredne veľkej dediny pár kilometrov od hlavného mesta, veľmi sa hanbím za to, kto a ako nám tu dnes vládne, čo pri tom stvára a predvádza a čo si Vy, ĽUDIA, musíte denne čítať a hlavne zažívať.

Z toho dôvodu, hoci za to nemôžem, a som len zrnkom piesku v celej tej púšti bezbrehého diletantizmu, demagógie a populizmu (ktorý si však ľudia legitímne vybrali), ktorý je posledné mesiace verejnosti servírovaný, Vám chcem povedať len jedno – prepáčte.

Prepáčte, prosím, že toto musíte zažívať.

Prepáčte, prosím, že toto musíte riešiť.

Prepáčte, prosím, že sme toto dopustili.

Prosím, prepáčte…

Úprimne a veľmi ma to mrzí a úprimne a veľmi sa hanbím za to, ako je krajina v týchto dňoch vedená a riadená.

Verím, že spolu s ostatnými kolegami, primátormi(kami) a starostami(kami), Vám môžem sľúbiť a prisahať, že v mestách a obciach sa aj naďalej budeme maximálne usilovať o to, aby boli pre Vás ostrovmi starostlivosti, zodpovednosti, bezpečnosti, nádeje a zdravého rozumu, na ktoré sa vždy môžete obrátiť a ktoré Vás nikdy, nikdy nenechajú v štichu.

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Novozvolený progresívny starosta najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku - Hviezdoslavova. Kým veľká časť samospráv sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie. Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. 20. septembra 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bol Hviezdoslavov na ocenenie nominovaný opäť.