Denník N

Vládnu nám sociopatickí amatéri

Prototyp fungujúcej spolupráce, aj to nám ukazujú premiér a minister hospodárstva/ Zdroj : 1.pluska.sk
Prototyp fungujúcej spolupráce, aj to nám ukazujú premiér a minister hospodárstva/ Zdroj : 1.pluska.sk

Denne nám tu zomierajú desiatky ľudí. Tí, čo ešte dýchajú, melú z posledného, ekonomicky i mentálne. V takejto situácii by sme očakávali aspoň ochotu hľadať riešenia. Čoho sme namiesto toho svedkami? Vojen v koalícií, plný internet infantilných statusov, bojov na všetkých frontoch. Cieľom je utrpieť čo najmenšie straty na svojom obrovskom egu, s čo možno najmenšou dávkou prijatej zodpovednosti za atmosféru v krajine. Pri detailnejšom pohľade na vládny štvorlístok, nie je podoba dnešnej spoločenskej krízy až taká prekvapujúca.

Spolok o štyroch členoch

Kto je vlastne náš premiér a jeho strana? Na začiatku zoskupenie štyroch politických nováčikov, ktorí sa na Sulíkovom chrbte prešmykli do parlamentu. Objektívne treba povedať, že sám Igor Matovič urobil za desať rokov opozičnej práce možno najviac v boji proti Smeru a Ficovi. Veľakrát trafil klinec po hlavičke. Za týchto desať rokov sa rozšírila aj jeho partia na niekoľko desiatok ľudí. Jeho volebné víťazstvo bolo drvivé. No, zoskupenie pár desiatok ľudí ťažko môže efektívne a kvalitne riadiť dôležité funkcie v štáte. Jednoducho, na to nemá táto politická firma personálne kvalitatívne ani množstevné predpoklady. Keď si k tomu prirátame mentálnu výbavu šéfa podniku, ako krajina máme zamiesené na problém.

Politik s nulovým EQ

Koalícia to je väčšinou rôznorodé spoločenstvo. Momentálne to nie je inak. Jednou zo súčastí celku je minister hospodárstva Sulík, ktorý sám o sebe verejne hovorí, že má nulové EQ. V kombinácii s Matovičom je to skvelá správa. Hlavne teraz, v tejto dobe. Lenže, vo svojej strane nie je sám. Jeho súputníčka a predsedníčka poslaneckého klubu Zemanová, to povedala v diskusii v rozhlase úplne jasne. Starci, trhnite si, ste na príťaž. Nie, toto nebolo, žiadne nešikovné vyjadrenie, iba holá čistá pravda o DNA Sulíkovej strany. Súhlasíme, hľadať kompromis medzi kresťanskými fanatikmi v OĽaNO a bezcitnými individuami z Liberálneho domu je náročné. Sulík najprv nechá na sebe rok rúbať drevo a potom vypení na vláde tak, že ani posledný hulvát by sa nehanbil. Každý pohár má svoj objem, to by Sulík z fyziky mohol vedieť. Fakt, skvelá dvojka, ktorá by inak mala spolupracovať. Výsledkom tejto spolupráce je to, že nikto nerobí nič. Akurát ľudia trpia.

Mediátor sporu

Teraz sa pozrime, kto sa snaží dať rozhádané mužstvo dokopy. Človek, ktorý sa pridá tam, kde mu z toho najviac potečie. Skvelé. Od Borisa žiadne prekvapenie, keďže už na začiatku povedal, že bude drahou nevestou. A presne tak sa aj správa. Týždeň času potreboval iba na to, aby sa pozrel ostatným do kariet a potom sa hodil okolo krku tam, kde to bude výhodnejšie. Od neho princípy a charakter čakať netreba. Aspoň je čitateľný, chlapec.

Ak sa pýtate, kde v tomto celom je volič, tak odpoveď je nikde, pretože nám vládnu sociopatickí amatéri. Nemysleli sme si, že budeme ešte niekedy súhlasiť s takým politikom ako je, istý, Fico, ale má pravdu. Buď vládnite alebo choďte od toho, vaše škriepky na pieskovisku nikoho nezaujímajú…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com