Denník N

Matovič je boxer, Kollár s hanbou….. wag the dog

Na motív filmu ,Majster Kat.
Na motív filmu ,Majster Kat.

Prečo pes máva chvostom? Pretože pes je múdrejší ako chvost. Ak by bol chvost múdrejší, vrtel by so psom.

Nahraďte si miesto slova pes napr. (občania, verejná mienka ) a miesto chvosta (Kollár či Matovič)

Raz za čas, sa niečo v politike stane tak, ako by sa to aj malo stať. Aj zatknutie šéfa SIS,  bolo práve takouto udalosťou. Potvrdilo nám to známy fakt. Sme rodina, nikdy nemala byť súčasťou zmeny a obsadiť takýto kľúčový post, keďže nejasné pozadie zakladateľa strany.

Preto zatknutie predstavuje skutočnú hanbu Matoviča a Kollára. Verme, že to nie je wag the dog.

Pri pohľade na štvorkoaličné rokovanie ohľadom krízy, vidíme tvrdý zápas v oceľovej klietke, pričom jedna strana, OĽANO či Sme rodina,  neustále vnáša nelegálne pomôcky do bojového koaličného dvorca.

Naivná široká verejnosť očakávala, že Matovič by sa mal konečne usilovať o iné správanie. Od premiérov sa skutočne očakáva, že budú “národným” príkladom. A hoci často zlyhali, vždy sľubujú to isté , že „veľkým cieľom ich vlády “ bude „spojiť občanov”, ktorí volili iné rozhádané politické strany na Slovensku.

Keď sme si všetci včera opätovne vypočuli od premiéra všetky urážky, človek si položí otázku.

Príde niekedy zlom, keď sa aj jeho neochvejní podporovatelia OĽANO rozhodnú, že hoci toto správanie môže byť v poriadku u profesionálneho boxera, je to v skutočnosti debakel tejto krajiny, keďže smerovanie politického dialógu je na úrovni stredoškoláka Matoviča?

Spôsob, akým Matovič a Kollár rieši koaličnú krízu, je sám osebe intenzívne politický. Premiér sa snaží ukázať, že pandémia, najmä počet nakazených a úmrtí, je pod kontrolou ministra zdravotníctva, aj keď v skutočnosti to znamená masové 7000 úmrtia. Predstavuje to počet obyvateľov v mestách ako Tornaľa, Šahy…..

Tým, že Matovič označuje  hrozbu vírusu za vojnu, jasne požaduje aj obete občanov Slovenska, odvolávajúc sa pritom na SNP.

Áno, politici typu Matoviča, Kollára ale aj Fica sú známi aj tým, že robia špinavú politiku počas tohto pandemického obdobia. Nie je to novinka u politikov tohto rangu. Preskakujú z jednej strany na druhú, podľa toho, kde získajú čo len trochu politickej prevahy. Politika je ich profesia. O tom niet pochýb.

Pandemickú situáciu využívajú len a len na svoje sebecké prežitie!

Naproti tomu, keď pacienti s ochorením covid-19  sa snažia zohnať sanitky, aby sa dostali z domu do nemocníc, politici sa pohybujú vo svojich SUV so svojimi priateľkami, alebo plávajú niekde v privátnych zámočkoch.  Keď sa pacienti snažia dostať do zastaranej, plesnivej nemocnice a ešte aj do postele s kyslíkom, politici si užívajú v n-hviezdičkové hotely či nemocnice s exkluzívnym prístupom.

Je to spôsob, ako sa majú naši volení zástupcovia správať počas pandémie? A deje sa to aj teraz, počas koaličnej krízy, kedy je ich špinavá politika omnoho „hlasnejšia, energickejšia a efektívnejšia“ a smerujúca ku kolapsu vládnutia!

Nie je to tak? Nehovorím pravdu?

A koho to vlastne už na Slovensku zaujíma? Kým nebudú voliči požadovať viac, všetci zostaneme uviaznutí v tomto bahne.

Mali by sme zakročiť a povedať im: Dosť!

Ale, stalo sa to už takou rutinou, že my ako národ jednoducho pokrčíme ramená, ako pri poslednej tlačovke Matoviča, ktorý opäť predviedol svoj sebazničujúci charakterový atentát a povieme si, no to je ale pako!

Okrúhly politický stôl

Aký smutný komentár o stave našej krajiny, keď v tomto rozhodujúcom čase, očakávame od koaličných a opozičných politikov, ale aj prezidentského paláca, okrúhly stôl. Aby sa vzchopili, ako to robíme počas povodní alebo počas akéhokoľvek obdobia prírodných kalamít v Tatrách.

V skutočnosti, by som bol rád svedkom toho, ako sa mnohé politické strany v čase pandémia spoja a budú napríklad distribuovať rúška ffp2, potraviny a iné potrebné predmety chudobným či marginalizovaným občanom, ktorí znášajú bremeno zákazu vychádzania. Nechápu?

Len týmto spôsobom je možné, aby konsolidovali svoje víťazné šance v budúcich voľbách. Namiesto toho tým, že sa zapájajú do špinavej politiky, v skutočnosti kazia svoje šance na víťazstvo. Tak sa prosím zamyslite. Dávam vám radu zadarmo.

Začnite robiť dobro už dnes a pomôžte ostatným, ktorí potrebujú vašu službu. Zlepšite si tak aj svoju šancu na výhru. A preboha, nechajte špinavú politiku. Veľa šťastia.

Teraz najčítanejšie

Ján Španko

Základom úspechu sú ľudia, ktorí pomáhajú realizovať víziu lepšieho života a nezabúdajú: “Neonacizmus, komunizmus, neo-marxizmus, populizmus a  EU ľavicový liberalizmus v Európe stále prinášajú zvrátené myšlienky  a keď zlyháme, potom sa ponoríme do priepasti nového temného ľavicového veku. ”