Denník N

Matovič si dokázal urobiť biznis z politického vydierania

So záujmom som si pozrela Matovičovu tlačovku na TA3. Nepriniesla nič nové, namiesto dôkazov len kopec nezmyslov. Mohla to byť nová gorila, ktorá by Ficovi zlomila krk. Matovič z toho spravil také divadielko, že dnes už tomu nikto neverí.

Prvé čo ma prekvapilo, že Daniel Lipšic tam tento krát nebol. Žeby pochopil, že jeho nový patrón ho len ťahá dolu? Najprv ich ohlásené spojenie nepotvrdili prieskumy preferencií, potom sa mu začala pomaličky rozpadať strana a teraz ho Igor zatiahol do kauzy Belize, ktorá vznikla v jeho pomýlenej hlave a tam sa asi aj skončí. Na margo sľubovaných dôkazov, ktoré dnes mal predložiť, povedal napríklad, že v anonyme neboli mená, alebo nájdite si na googli. Stihol tam zamotať aj Radičovú. Flašíka a neviem koho ešte. Ok, poslal obálky orgánom činným a už dopredu si nechal zadné vrátka: „Som si vedomý, že sú to všetko priatelia Roberta Fica. Ale ak chcú rozhodnúť spravodlivo, tak sa dnes stretnú a podniknú kroky proti Robertovi Ficovi. Ak nechcú rozhodnúť spravodlivo, tak sa dnes stretnú aj s Ficom a vymyslia spoločne, ako túto kauzu zamietnuť pod koberec,“ vyhlásil Matovič.

V denníku, ktorý by sa mal venovať hlavne hospodársko-ekonomickým otázkam to vyšlo expresne s titulkou: Matovič ukázal obálky s dôkazmi proti Ficovi. „Budem rád, ak k nemu nabehne komando“. Prianie je otcom myšlienky, že áno?

V inom denníku vyšlo zase, že machinácie v nejakom obstarávaní sa dohodli na nejakom motorkárskom výlete v USA. Bol tam s nimi a jemu sa neušlo?

Béla Bugár poskytol tasr rozhovor, kde výstižne zhrnul Matovičove doterajšie pôsobenie:  „Ten človek klame. Klame tak, že keď ráno vstane, už aj to je klamstvo,“ vyhlásil Bugár.. „S pánom Matovičom nechcem mať spoločnú ani jednu vetu. Už nehovoriac o tom, že si nahráva svojho kolegu,“ vyhlásil Bugár. „A hneď po voľbách, keď sme sa dostali do vlády Ivety Radičovej, ešte ani nemal stranu, už hovoril, že mu ponúkli 20 miliónov za to, že táto vláda padne. Potom povedal, že to bol vtip,“ pripomenul. Konečne to niekto povedal na rovinu.

Ak je na kauze účty len zrnko pravdy, tak to mohla byť nová gorila, ktorá by Ficovi zlomila krk. Matovič z toho spravil také divadielko, že dnes už nikoho nezaujíma či má Fico 600 mega na účte v Belize, vo VÚB alebo inde.

Skôr by ma zaujímalo kde má Matovič tých 20 mega, ktoré dostal od strán bývalej koalície aby Radičovej vládu nepoložil hneď na začiatku a kešovice z ďalších podobných akcií.

Teraz najčítanejšie