Denník N

Zväzáci, začnite konať!

Snažili sme sa, viac to nešlo, slová kapitána Kucku, ktoré sú nepodareným vtipom / Zdroj: sport.aktuality.sk
Snažili sme sa, viac to nešlo, slová kapitána Kucku, ktoré sú nepodareným vtipom / Zdroj: sport.aktuality.sk

Dnes začali naši futbaloví sokoli súboj o letenky na Arabský poloostrov. Stále s mužstvom, ktorého ťahúni majú najlepšie už za sebou. Do toho sa nám pridalo zranenie Hamšíka a zrkadlo a realitu nám nastavili hneď prví bojovníci z Afroditinho ostrova. Ak vám dnes večer nezaberali sedatíva, naši chlapci vám ponúkli ideálnu alternatívu.

Čo sme si dlhodobo varili, to sme si dnes zjedli

Prvý polčas v dnešnom kvalifikačnom zápase s Cyperčanmi bol skvelou reklamou na tempofutbal. Útok striedal útok a súperi nevedeli, kde im stojí hlava. V plnej nahote sme videli, čo robí s hráčmi pravidelná zápasová prax. Najviac asi pri Rusnákovej šanci. Odohral prvý zápas tento rok. Ideálne na reprezentačnú nomináciu. Skutočne. Svoju šancu zakončil s prehľadom tak, aby náhodou neublížil súperovi. Ak chceme tvrdiť, že legionár z Ameriky si zaslúži svoju šancu za zásluhy alebo preto, že iných, lepších, nemáme,v poriadku. Dôsledky sme mohli vidieť už dnes večer. Len tak mimochodom, najlepšiu pasáž sme odohrali po nástupe Schranza a Strelca, hráčov Jablonca a bratislavského Slovana, futbalistov s pravidelnou minutážou na ihrisku.

Alibizmus kapitána

Vo vyrovnanej skupine sa bude počítať každý bod. Každé mužstvo, ktoré chce ísť na vrcholový turnaj však musí na Cypre zvíťaziť. Podobné sedatíva ako dnes nám naisto zabezpečia to, že katarský futbalový sviatok si hráči pozrú s čipsami v ruke doma. Juraj Kucka ako kapitán a reprezentant, ktorý dosiahol s mužstvom všetky najväčšie úspechy, mal byť lídrom na ihrisku. Nebol. Takisto má najlepšie roky za sebou. Doslova hanebné bolo jeho hodnotenie zápasu. Vraj, všetci odovzdali maximum a hrali so srdcom a snažili sa. Nedalo sa urobiť viac, Cyperčania boli dobre organizovaní. Kapitán, to myslíš vážne? To, že hráč odovzdá v reprezentácii maximum, je hádam samozrejmé. Malo by byť…

Príprava na ďalšiu kvalifikáciu po prvom zápase

Remizovať sa dá vždy, no na ihrisku by to malo vyzerať inak. Nestalo sa. Fakt, že naša reprezentácia má problém vidia už aj laici. My sme zázraky neočakávali. Písali sme o tom v minulých textoch. Po dnešku majú kompetentní ďalší dôkaz, že treba začať hneď konať. Vypadnutie z Ligy národov bolo iba prvým varovaním. Zväz má páky na to, aby pomohol klubom našej ligy, nech produkujú talentovaných mladíkov pre budúcnosť. Jedine, žeby sme si chceli nakupovať reprezentantov v zahraničí. Je to lacnejšia alternatíva? Začnite konať!

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com