Denník N

Rozmohl se nám tady takovej nešvar

Strana Oľano prišla s vyhlásením. Richard Sulík ide povaliť ďalšiu vládu. Prebrali to aj voliči jeho strany. Nie je to však pravda.

Rozmohl se nám tu takovej nešvar. Strana Oľano prišla s vyhlásením, v ktorom vedome klame. „Richard Sulík ide povaliť ďalšiu vládu“. Píše sa v stanovisku najväčšej vládnej strany. To prebrali aj mnohí voliči, ktorí tvrdia to isté.

Ako to teda je? Matematika hovorí jasne. Odchodom SaS z koalície vláda nepadá. Strany Oľano, Sme rodina a Za ľudí majú dokopy v parlamente stále väčšinu. Je to teda klamstvo.

SaS navyše neodišla z vlády,  pozastavuje len svoje členstvo v koalícii. Richard Sulík nedodržal slovo, ktoré vždy drží. Mohli sme to vidieť pri eurovale. Škodí teda svojej strane. Prečo? V záujme koalície, v ktorej má stále záujem pokračovať. Čaká len na dohodu. Splnil požiadavky premiéra a odstúpil z postu ministra. Teraz čaká, aj keď by to mohol zabaliť. Mohol to zabaliť, no stále verí v dohodu, aj napriek všetkým útokom, ktoré pokračujú aj naďalej.

Igor Matovič žiadal aj odstúpenie Márii Kolíkovej. Prečo? To nevieme. Aj tak to urobila. Teraz mal byť na rade on, no stále sa do toho nejak nemá.

Kto teda chce rozbiť vládu? Richard Sulík stráca absolútny rešpekt, nedrží slovo, Za ľudí obetovalo najlepšiu ministerku, všetko pre pokračovanie vlády. Ak stále máte pocit, že chce rozbiť vládu niekto mimo Oľano, tak ste na omyle. Na ťahu je Igor Matovič, ktorý mal odstúpiť, no stále sedí na mieste premiéra. Síce tvrdí, že nie je prilepený k svojej stoličke, no vstať sa mu z nej nechce.

Je ale jedno ako to dopadne. Premiér chce zostať súčasťou vlády. Ak na to jeho partneri kývnu, tak vláda aj tak padne. Len o čosi neskôr. Má to jednoduchý dôvod. S Igorom Matovičom sa proste nedá.

A čo na to Veronika Remišová? Vládu chce povaliť Sulík aj Matovič. Svojim zmierlivým postojom a kľukatými vetami ju už internet začína prirovnať k Bugárovi. Nesiaha mu ale ani po päty. Ten dokázal Róberta Fica vyhnať aspoň do parlamentu. Remišová nemá problém s vytvorením nezmyselného postu a odsunutím krízy o pár mesiacov.

Igor Matovič pred rokom povedal, že vytvorí vládu, ktorá sa zapíše do histórie a mal pravdu. Dal dokopy vládu populistov, amatérov, hochštaplerov, ktorých nenávidí už celé Slovensko. To sa po roku vládnutia nepodarilo ešte nikomu.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista, amatérsky bloger a zakladateľ združenia Belianska kaviareň, ktoré organizuje rôzne kultúrne podujatia v malebnom meste pod Tatrami.