Denník N

Tajomný parlamentný list

Ako od štítov Tatier a ponad tichý beh Dunaja až do parlamentu doletel šeptom dúfajúceho národa nesený tajomný varovný list…

Že jednému táboru chutí k večeri to, čoho by sa druhý nedotkol, je všeobecne prijímaným rozdielom vo veci gusta či vkusu. No keď ľudia prestávajú rozoznávať čo je kompetentné a slušné od toho, čo si zasluhuje kopanec do zadku, blbosť národa dosiahla nový vrchol. A už má aj vlastné politické zastúpenie! Lebo ak doteraz hlupákov viedli klamári, dnes sa už vedú sami.

Ale málokto je prekvapený. Ten figliarsky kúsok priam kričí rukopisom mentálneho sveta hlavného šaša Matoviča. Ako čudný výkrik z pléna, čo na chvíľu pretrhne myšlienky a odvedie pozornosť od čohokoľvek, o čom sa práve hovorilo – hocako nezmyselný a anonymný. A aj mu to stačí. Celý Igor. Ak to aj sám nenapísal, jeho najvernejším len sotva kto uverí, že to nie je z jeho hlavy.

Hovorte si, čo chcete. Až raz Matovič odíde (tak raz hádam určite) – zavládne na Slovensku fakt nuda. Teda aspoň do okamihu, než zvolá tlačovku nejaký ďalší pako.

Teraz najčítanejšie

Gabriel Kuba

Hudobník a pesničkár, ktorý občas rád napíše aj niečo, čo sa nespieva.