Denník N

Môžeme sa vrátiť s dieťaťom do nemocnice?

Nevyliečiteľne choré deti sa doma zvyčajne cítia najlepšie. Preto ich v Plamienku navštevujeme a liečime doma. Sú ale situácie, kedy aj my odporučíme návrat do nemocnice. Kedy? Dr. Martina Mikesková Vám v tomto videu vysvetlí viac. Video je súčasťou projektu „Plamienok každý týždeň“, ktorý nájdete na našej webovej stránke.

Verím že nikto z nás nechce rozmýšľať nad situáciou, keď sa ako rodič rozhoduje o tom, či svoje nevyliečiteľne choré dieťa zoberie z nemocnice domov do paliatívnej starostlivosti.

Detská paliatívna starostlivosť nemusí vždy ale znamenať koniec kontaktu s nemocnicou. Náš paliatívny tím úzko spolupracuje s kolegami z nemocnice, ktorí sa o dieťa starali predtým. V prípade potreby konzultujeme stav s kolegami, prípadne sa spoločne rozhodujeme o tom, či liečba bude pokračovať opäť v nemocnici.

Aké sú najčastejšie dôvody pre návrat do nemocnice?

Dr. Martina Mikesková Vám v tomto videu vysvetlí viac. Video je súčasťou projektu „Plamienok každý týždeň“, ktorý nájdete na našej webovej stránke.

Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.