Denník N

S manželkou už čakáme na našu Astru!

Je to tu…

V noci sme sa konečne dočkali. Klikal som, čo mi prsty stačili. Naposledy som bol taký vzrušený vtedy, keď som úplne prvýkrát písal mojej súčasnej žene, či by so mnou nechcela ísť von…

Pekne ako na nás prišiel rad, okamžite sme sa zaregistrovali do čakárne na výbornú očkovaciu látku AstraZeneca.

Neskutočná radosť.

Dávnejšie, dokonca už v januári, som mohol využiť núkajúcu sa možnosť zaočkovať sa Pfizerom, ale naozaj neexistuje žiaden, ani ten najmenší dôvod, prečo by som ho mal uprednostniť pred vynikajúcou a vysoko účinnou Astrou (a hlavne, prečo by som sa mal predbiehať).

Slušnosť káže postaviť sa do radu, učili nás to už naše staré matere a dedovia. My v tom našom stojíme a veríme, že o niekoľko dní sa na nás v niektorom z očkovacích centier nájde miesto. Zaklikol som, samozrejme, o trochu viac okresov, aby som trochu pomohol šťastene…

Úprimne, už sa nevieme dočkať…

Vakcína je sloboda.

A AstraZeneca je skvelá vakcína. Modlím sa a budem sa veľmi tešiť, ak ku nej čo najskôr pribudnú ďalšie preverené vakcíny, bez ohľadu na to, či budú z Ruska, Papuy-Novej Guiney či Atlantídy.

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Novozvolený progresívny starosta najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku - Hviezdoslavova. Kým veľká časť samospráv sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už s vyše 4.000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie. Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. 20. septembra 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bol Hviezdoslavov na ocenenie nominovaný opäť.