Denník N

MUSICBOX 2021 | 19. týždeň – novinky

Na dnešné poobedie mám pre vás pripravené dve hard-rockové skupiny a jedno fantastické jazzové trio. Príjemné počúvanie, priatelia!

ELECTRIC BOYS: Upside Down (2021)

The Electric Boys sú obľúbení pre svoju zvláštnu kombináciu hard rocku a iných hudobných foriem, ako napríklad funk, počnúc prvým albumom Funk-O-Metal Carpet Ride v roku 1989. Siedmy album Upside Down vyšiel nedávno a pokračuje vo fúzii hudobných štýlov. Na svoje si prídu fanúšikovia Deep Purple ale aj Jimiho Hendrixa.

Album bol nahratý v obsadení: Conny Bloom (spev, gitara) Martin Thomander (gitara), Andy Christell (basový gitara), Jolle Atlagic (bicie) a Niclas Sigevall (bicie), ktorý sa nemohol kvôli pandémii zúčastniť na nahrávaní celého albumu.

W. E. T.: Retransmission (2021)

Hardrocková kapela W. E. T. Erika Martenssona, speváka, gitaristu a producenta, ktorý je zrejme najplodnejším a najnadanejším rockovým muzikantom vo Švédsku. Hlavným projektom je síce Eclipse, ale určite ani W. E. T. nie je zlé. Práve naopak.

Album nahrali títo muzikanti: Jeff Scott Soto (spev),
Erik Martensson (gitara, vokály, klávesy), Robert Säll (klávesy, gitara), Magnus Henriksson (sólová gitara), Andreas Passmark (basová gitara) a Robban Bäck (bicie).

JOHN PATITUCCI, VINNIE COLAIUTA, BILL CUNLIFFE: Trio (2021)

Hviezdne trio je trošku z iného súdku, ako európsky hard rock. Excelentní muzikanti prinášajú obrovskú nálož kerativity, aká sa len tak ľahko nevidí, resp. nepočuje.

Klavirista Bill Cunliffe, basový gitarista John Patitucci a bubeník Vinnie Colaiuta si v trojici zahrali vôbec po prvý raz. Skúste sa ponoriť do mixu štandardov a známych piesní v ich podaní.

Cunliffe vysvetľuje, že okrem piesne The One Step „sme robili všetky melódie z pamäti. To znamená, že sme sa boli schopní na seba pozrieť, navzájom sa počuť, vyzývať sa a v danom okamihu na seba navzájom reagovať.

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.