Denník N

Keby chcel Igor viac detí…

Ilustračný obrázok.

Keby chcel Igor Matovič riešiť deti, tak to robí úplne inak…

Autor je okresným zástupcom strany SPOLU na Orave.

Keby chcel Igor Matovič riešiť deti, tak sa stará o transformáciu ekonomiky z montážnych dielní na ekonomiku s vyššou pridanou hodnotou. Lebo z vyšších platov by získal viac peňazí aj do rozpočtu a to bez zvyšovania daní.

Ak by chcel Igor Matovič riešiť deti, tak sa postará, aby ich rodičia mohli v kľude zarobiť slušné peniaze a nie „dostávať almužnu“ od štátu.

Lebo človek je spokojnejší a potom aj otvorenejší viac deťom, keď si dokáže zarobiť sám, nie keď je závislý na štáte.

Ak by chcel Igor Matovič riešiť deti, tak vie, že rodenie detí nezávisí len na prídavkoch. Viď graf na obrázku nižšie, ako sa (ne)zmenila pôrodnosť v Poľsku po zvýšení prídavkov o 500PLN (112€) podobným populistom, ako je on sám.

Tam sa dokonca nezvýšila ani napriek drakonickým zákazom potratov. Aké prekvapenie.

Ani zákazy, ani príkazy, ani kupovanie si voličov nezvyšuje pôrodnosť.

Graf - Vývoj pôrodnosti v PoľskuObr. – Graf vývoja pôrodnosti v Poľsku

Keby chcel Igor Matovič riešiť deti

Tak sa postará, aby boli dostupné škôlky, jasle a družiny. Pretože dnes sa nikto nevzdá práce len preto, že má deti. Hlavne ak druhý partner v „montážnej dielni“ nedokáže zarobiť na uživenie celej rodiny.

Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli nechať jedného partnera len starať sa o deti ako o čerešňu, čo rodí každú jar. Ešte aj naše staré matere museli s deťmi poviazanými v uzlíku chodiť na pole.

Len pár multioteckov zarobí na 10 detí (a aj tak nechajú tú hlavnú starostlivosť potom na osamotenej matke).

Keby chcel Igor Matoviť riešiť deti, RIEŠI ŠKOLSTVO.

Pretože keď nám uteká 30%! mladých – tých, ktorí dokážu lepšie zarábať a teda viac deti uživiť (aj viac na dôchodky rodičom zarobiť), tak darmo budeme zvyšovať dane a prídavky, keď oni radšej utečú a porodia tie deti tam, kde si dokážu dobre zarobiť bez toho, aby boli závislí na štáte.

Lebo v skutočnosti nikto nechce byť závislý na štáte.

A takto by som mohol pokračovať, lebo je veľa iných vecí, ktoré vplývajú na pôrodnosť viac, než výška prídavkov.

Keby Igor Matovič chcel niečo iné, než len hádzať tu ďalšie svoje nedomyslené „atómové bomby“ (sorry, veľké tresky), tak to celé rieši úplne inak.

A hlavne bez toho, aby ešte predtým, než vôbec niečo prinesie, vyrobil hneď tisíc neviditeľných nepriateľov.

Lebo takto to vyzerá, že Igor Matovič priniesol len ďalšiu hru na spasiteľa a monopoly pred národ. A nie riešenie.

Ale tu sa zas nečudujeme – toto robí stále. Odkedy je v politike. O nič iné uňho nejde. Len o slávu, veľké plagátiky a média.

A na záver si neodpustím otázku na telo – keďže si Igor milionár, prečo nemáš ešte viac detí?

PS: Milionár samozrejme len cez manželku, Ty si oficiálne podľa daňových priznaní takmer bezdomovec, presne ako Fico.

Teraz najčítanejšie

Anton Piták

Som občan a lokálny aktivista. Homo politicus. Programátor a ajtíčkar. Vyučujem počítačové krúžky, keďže štvrtá priemyselná (či skôr digitálna) revolúcia nás čaká. Moji žiaci sú úspešní výhercovia súťaží, programátori aj programátorky, a reprezentanti Slovenska. Som hrdý Oravák a Slovák, tento kraj a túto krajinu milujem a záleží mi na Slovensku a na tom, aby nám odtiaľ neutekali deti. Som (stredo)pravičiar, občiansky demokrat telom aj dušou. Som aktívnym členom strany SPOLU - občianska demokracia, za túto stranu som okresným predsedom za Oravu. Som autorom viacerých webov SPOLU a autorom CRM systému strany. Aktívne pracujem v strane, aby sme priniesli Slovensku občiansku politiku so zreteľom aj na ekológiu. V posledných parlamentných voľbách som za dvojkoalíciu SPOLU a PS kandidoval do parlamentu s číslom 39. Zaujímam sa o lepšie školstvo a profesionalizáciu (depolitizáciu) štátnej/verejnej správy.