Denník N

Ekologicky rozložiteľné obaly na jedlo

eko menu boxy

Potravinársky priemysel predstavuje v súčasnosti nemalú záťaž pre životné prostredie. Nejde pritom iba o spôsob pestovania a výroby potravín, ale aj vzdialenosť prekonávanú v rámci distribučného reťazca, a tiež spôsob balenia. Svojou troškou môžete k zmierneniu týchto dopadov prispieť aj vy a to používaním rozložiteľných obalov na jedlo vo svojej prevádzke. Prečo sa vybrať touto cestou?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko obalov sa denne spotrebuje pri preprave hotových jedál? Táto otázka je v súvislosti s prudkým rozmachom donáškových služieb jedla, stala ešte aktuálnejšou. Len pre ilustráciu uveďme, že priemerná reštauračná prevádzka spotrebuje denne aj 100 – 200 obalov na jedlo. Predstavte si teda tie čísla pri celkovom počte reštaurácií a stravovacích prevádzok v určitom meste. Ide o desaťtisíce spotrebovaných obalov na jedlo denne, ktoré po využití putujú väčšinou do odpadkového koša.

Záťaž na životné prostredie je v tomto smere obrovská. Riešenie však existuje a sú ním eko menu boxy zo 100 % recyklovateľných materiálov. Prečo by ste ich mali začať využívať aj vy?

Ukážte, že vám záleží

Nezáleží na tom, akú máte gastro prevádzku, stále viac zákazníkov si uvedomuje negatívne dopady obalov na životné prostredie a určite ocenia, ak im jedlo doručíte v recyklovateľnom a zdravotne nezávadnom eko obale. Je teda veľká šanca, že takto zmýšľajúci zákazníci sa k vám budú pravidelne vracať.

Šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju peňaženku

Používanie eko obalov na jedlo je výhodne nielen z pohľadu ekológie, ale aj vašich nákladov. Sú prispôsobené tak, aby nezaberali veľa miesta pri skladovaní a rovnako tak aj po vyhodení do odpadu. Eko obaly na jedlo sa dajú po použití zlisovať, aby zaberali čo najmenej miesta a následne úplne recyklovať.

Ešte lepšie vlastnosti pri balení

Používanie eko obalov na jedlo si nevyžaduje žiadne kompromisy. Vezmime si ako príklad eko menu boxy z cukrovej trstiny. Oproti plastovému riadu neobsahujú žiadne potencionálne toxické materiály, lepšie udržia jedlo teplé a čiastočne absorbujú vlhkosť, vďaka čomu aj samotné jedlo vydrží dlhšie čerstvé. Problémom pritom nie je ani opätovné zohriatie jedla v mikrovlnnej rúre. A po tom ako splnia svoju úlohu? Sú úplne rozložiteľné a materiál je opätovne využiteľný.

Zdroj obrázku: freepik.com

Teraz najčítanejšie