Denník N

Keď už stará webstránka nespĺňa svoj účel

tvorba modernej webstranky

Starý web vám po čase môže spôsobovať viac starostí ako skutočného úžitku. Nejedného návštevníka navyše môže odradiť od toho, aby vás vôbec kontaktoval, takže imidžu vášho biznisu rozhodne nepomôže. Kedy a prečo sa oplatí popremýšľať nad novou webstránkou a podľa čoho zistíte, že tej vašej starej by ste sa mali nadobro zbaviť?

Mať webstránku je pre mnohé firmy absolútnou nevyhnutnosťou. Je však dôležité aby bola nielen pekná, ale aj funkčná a prinášala úžitok. Ak máte starú webstránku, vašich potenciálnych klientov môže skôr odradiť, nehovoriac o tom, že práve prvý dojem v online svete je veľmi dôležitý. Pri drobných nedostatkoch a jednoduchom dizajne, najmä ak váš web nie je primárnym predajným kanálom, si určite vystačíte aj s menšími zmenami a občasnými aktualizáciami. Ak vám ale na prezentácii v online priestore záleží, moderná webstránka je základným kameňom vašej online identity.

Problémy starých webstránok

Viete, ako zistíte, že potrebujete novú webstránku? V prvom rade ide o to, či vašu starú webstránku niekto navštevuje a či tam návštevníci nájdu informácie, ktoré hľadajú. Častým problémom starých webových stránok je tiež náročná a niekedy až nemožná aktualizácia obsahu, zastaralý redakčný systém, alebo nemožnosť pridávať meracie kódy či inak zasahovať do layoutu.

Ďalšou slabou stránkou starých webstránok býva použiteľnosť, ktorá spoľahlivo odradí aj tých pár návštevníkov, ktorí na ňu kliknú. Dôvodom sú často prvky, ktoré už dávno vyšli z módy, ako sú napríklad rôzne blikajúce či pohyblivé texty, nevkusné animácie, či nebodaj vyskakovacie pop-up okná. Pomalé načítavanie a absentujúca responzívnosť sú už iba ďalšími argumentmi, prečo by ste vašu starú webstránku mali poslať do zabudnutia.

Čo získate s novou webstránkou?

Tvorba moderných webstránok má svoje jasné pravidlá a ak chcete, aby vaša stránka kráčala s dobou a prinášala vám úžitok, mali by ste sa obrátiť na odborníkov. Obávať sa nemusíte ani príliš veľkej investície, peknú, modernú a funkčnú webstránku už môžete mať za pár stoviek eur. Môžete si byť istí, že s modernou webstránkou už žiadneho potenciálneho klienta neodplašíte…

Zdroj obrázku: freepik.com

Teraz najčítanejšie