Denník N

Dokument o Priateľoch dokázal, že sa tento sitkom nemôže vrátiť

Sú späť, sú späť! Aj keď sa malo jednať len o dokument, tak to v mnohých z nás vyvolalo obrovskú radosť. Priatelia sú proste legenda. Všetci vieme odrecitovať ešte aj mená dabérov, vryli sa nám do pamäti, pretože sme tento seriál milovali. 

Aký bol dokument? Spočiatku sa zdal nudný. Klasický americký „doják“, ktorý bol vyplnený vstupmi súčasných hviezd, ako Kit Harrington, či Justin Bieber. Práve pri spevákovi Bieberovi sa mi však tento dokument začal páčiť. Objavil sa totiž na pódiu v halloweenskom kostýme Rossa. Robil zo seba na pódiu úplného šaša. Tak ako to robili v seriáli mnohé hviezdy, ktoré sa mihli seriálom. Stačí si spomenúť na šialeného Bena Stillera, ktorý nadával kačkám.

Dokument zároveň ukázal, prečo tento legendárny sitkom fungoval. Hercom to išlo aj mimo kamier, sami robili na scéne neuveriteľné kanadské žartíky, ktoré sa do seriálu nedostali. Fungovala medzi nimi dokonalá chémia, ktorá vznikla vďaka skutočným priateľstvám.

Som rád, že sa nebudú snažiť o návrat. Je to presne ako s priateľmi v živote. Nostalgia na skvelé obdobie, ktoré sa už ale nedá vrátiť späť. Bolo nám spolu dobre, no ostávajú len spomienky na minulosť. Priatelia tu budú ešte roky s nami, pretože boli úžasní. Scénky, ako sa učí Joey po francúzsky, či ako si Ross nevie naspäť natiahnuť svoje kožené gate ostanú legendárne. To sa druhýkrát zopakovať nedá. Presne ako tie naše historky, ktoré sme zažili s našimi priateľmi, ktorí tu ale dnes z rôznych dôvodov nie sú. Vždy si však na tie historky spomeniete pri každom náhodnom stretnutí. Poznáte to. „Pamätáš si na toto?“

Je táto recenzia patetická? Áno, rovnako ako bol dokument. Musí byť. Priatelia tu raz boli, skončili a druhýkrát sa už nikdy nevrátia. Vznikalo to v momentoch, kedy si títo ľudia neuveriteľne rozumeli a vytvorili spolu niečo, čo sa nám naveky vryje do pamäti.

Teraz najčítanejšie

Ján Vojtaššák

Som mladý občiansky aktivista, amatérsky bloger a zakladateľ združenia Belianska kaviareň, ktoré organizuje rôzne kultúrne podujatia v malebnom meste pod Tatrami.