Denník N

Cudzincov v Nitre vyšetrí nová ambulancia cudzokrajných chorôb

Expat clinic
Expat clinic

Od 6.7.2021 začne ordinovať v Nitre nová ambulancia infekčných a cudzokrajných chorôb. Bude slúžiť najmä cudzincom, ktorí vstupujú na územie SR a po získaní povolenia na pobyt potrebujú absolvovať lekársku prehliadku pre potreby predloženia posudku cudzineckej polícii, že netrpia chorobou, ktorá ohrozuje verejné zdravie.

Kontakty

Expat Clinic s.r.o.
ambulancia infektológie a cestovnej medicíny
Hornočermánska 4, 949 01  Nitra (areál MED-ART).

Tel.: 0948 350 123
E-mail: expatclinic@gmail.com
Web: www.expatclinic.sk

Parkovanie je možné priamo pred ambulanciou. Zaparkovať je možné v prípade skupiniek ľudí, ktorí cestujú naraz aj mikrobusom či autobusom.

Cena vyšetrenia

Cena je aktuálne 149 EUR dospelí, 140 EUR študenti. V cene je antigénový test, ktorý spravia na mieste v deň vyšetrenia.

Ordinačné hodiny

Ambulancia bude zo začiatku fungovať každý pondelok a utorok od 7:00 – 15:00. Kvôli odberom musia cudzinci prísť najneskôr do 12:00, vyšetrenia následne prebiehajú do 15:00 prípadne podľa potreby.

Na vyšetrenie je možné prísť aj bez objednania. Pre väčšie skupiny ľudí je možné dohodnúť aj individuálne termíny.

Ako prebieha vyšetrenie

Cudzinec si v deň vyšetrenia prinesie svoj cestovný pas, vzorku stolice a vzorku moču. Skúmavky je možné zakúpiť priamo v lekárni alebo mu ich odovzdajú priamo v ambulancii. Lekáreň je k dispozícii aj v objekte, kde sídli ambulancia.

Najprv sa cudzincovi spraví antigénový test na mieste, následne sa robia odbery, potom cudzinca vyšetrí lekár. Po vyšetrení ide na RTG hrudníka. Všetky vyšetrenia sa absolvujú hneď za sebou v jeden deň.

Ambulancia následne všetky laboratórne testy vyhodnotí a vystaví posudok. Pokiaľ nebude možné vystaviť posudok, pretože sa objaví pri vyšetrení choroba, ktorá by ohrozovala verejné zdravie, lekár navrhne vhodné preliečenie. Takému pacientovi sa posudok vystaví až po preliečení.

Ako a kedy sa doručuje posudok pre cudzineckú políciu

Ambulancia je vedená v zozname akceptovaných ambulancií cudzineckou políciou. Posudok je vystavený do 5 pracovných dní odo dňa vyšetrenia. Cudzinci si ho môžu prevziať osobne v ambulancii alebo bude zaslaný poštou na požadovanú adresu. Lekárske posudky je možné zaslať aj priamo na cudzineckú políciu a to bez príplatku.

Teraz najčítanejšie