Denník N

Adolescenti chcú žiť

Byť oporou vážne chorým adolescentom nebýva jednoduché. Napriek tomu našu pomoc potrebujú. Ako na to? Dr. Mikesková hovorí o svojich skúsenostiach

Adolescenti chcú žiť naplno až do konca. Hoci nás dospelých často odmietajú, môžeme im v tom pomôcť.

Patria do krajiny nikoho. Sú príliš starí, aby boli deti a príliš mladí, aby boli dospelí. Majú svoje špecifické prejavy správania a to aj vtedy, ak žijú život s ťažkými, život limitujúcimi ochoreniami.

Ako vnímajú, že sa blíži ich koniec, chcú žiť na plný plyn.

Byť oporou vážne chorým adolescentom nebýva jednoduché. Napriek tomu našu pomoc potrebujú. Ako na to? Dr. Mikesková hovorí o svojich skúsenostiach vo videu.

Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.