Denník N

Slovensko, krajina pre chrapúňov typu Harabin

a prečo som sa dnes rozhodol, že sa nedám zaočkovať

Slovensko nie je normálna krajina. Je to kus zakliatej zeme, ktorá praje kreténom typu Fico, Harabin, Matovič. Slušní ľudia v nej nemajú čo hľadať. Keď sa aj snažia dodržiavať pravidlá, vždy na to doplatia. Môžete sa snažiť, ako chcete, môžete dodržiavať pravidlá, môžete pomáhať druhým, môžete utlmiť svoje nároky pre blaho spoločnosti, nikdy sa nebudete mať tak dobre ako bezchrbťáci, sudcovia, politici, mafiáni a rôzni tiež podnikatelia, ktorí nemusia nič. Všetko len z titulu, že majú moc, peniaze a ochranu na najvyšších miestach. Platilo to vtedy a platí to aj teraz.

Noste rúška, testujte sa, necestujte, choďte do karantény. A prišla druhá vlna
Vkuse počúvate, že sa musíte testovať, vkuse vám prikazujú nosiť rúška, zakazujú cestovať, a keď už cestujete, tak sa po návrate strčte niekam a zostaňte tam dva týždne. Všetko pod prísnym dohľadom Veľkého brata a pod hrozbou pokuty 1 659 €. Tak to robíte, poslúchate, dodržiavate zákon, snažíte sa ochrániť seba aj ostatných, lebo viete, že covid existuje, že je skutočný a nebezpečný a okrem toho nemáte zbytočných 1 659 €.

A potom vidíte Matoviča bez rúška na svadbe, Fica a Harabina na námestiach, ako vybliakávajú „rúška dolu“, a počúvate o tom, ako Pišta Holý zo SME Rodina pendluje hore-dolu medzi Slovenskom a zapraseným Anglickom na nejakú neexistujúcu výnimku a ignoruje karanténu. A potom príde druhá vlna a dozviete sa, že ste si to vlastne pokazili vy, hoci ani len netušíte ako, keď ste dodržiavali všetko, čo od vás chceli. Nikde sa však nedozviete, prečo nikto z politikov a verejne známych ľudí nebol stíhaný za porušenie nejakých nariadení a neboli im udelené žiadne pokuty.

Tesne pred treťou vlnou
Očkovanie je v plnom prúde, situácia na Slovensku sa zlepšuje a vy sa tešíte, že budete môcť konečne vycestovať, hoci ešte presne neviete za akých podmienok. Očkovanie síce považujete za výbornú a zmysluplnú vec, ale trochu váhate, lebo zatiaľ nikto nenastavil podmienky na cestovanie a aj tie existujúce sa stále menia, nikto nevie povedať, či sa vytvoria protilátky všetkým a koľko vydržia v tele, či sú vakcíny účinné na všetky mutácie a či nebude nutné o pár týždňov ďalšie preočkovanie.

Nie ste antivaxer, len váhate, ale inak stále počúvate. Neodmietate žiadne registrácie do iných krajín ani do systému e-hranica, súhlasíte aj s PCR testami na vlastné náklady pred vycestovaním, chápete, že je to nutné kvôli všeobecnému zdraviu ľudí a celej krajiny. A potom sa dozviete, že cestovať už nemôžete ani do zelených krajín bez toho aby ste nemuseli ísť do karantény, keď sa z nej vraciate, a dokonca sa dozviete, že pre Slovensko už neexistujú zelené krajiny. Že do karantény musia ísť všetci, ktorí nie sú zaočkovaní. Aj by vám to dávalo nejaký logický zmysel, keby ste nevedeli, že i zaočkovaní môžu tú – slovami bývalého oného, premiéra – „hnusobu“ rozvlákať po všetkých slovenských luhoch a hájoch a nikto im v tom nebráni.

Buď mali posielať do karantény všetkých, alebo nikoho, alebo mali návrat podmieniť testami. Naštve vás to ešte viac, lebo vám  kvôli tomu deň pred odchodom zrušili zájazd a vy ste prišli o 70 € za už vykonané PCR testy, ktoré vám nikto nepreplatí, alebo si narýchlo dáte spraviť za 40 € pas, aby ste mohli vycestovať aspoň do Chorvátska, keď je už teda zelené, ale zrazu sa dozviete, že ak nemáte očkovanie, nemáte nárok. Už nestačí PCR test, ktorý doteraz stačil, už musíte ísť do karantény. 40 € v čudu.

A potom sa dozviete, že mladý Harabin sa vrátil z Portugalska, z čiernej krajiny, do ktorej ste vy nemohli vstúpiť bez toho, aby ste po návrate nemuseli trčať doma a platiť za testy, ktoré by vám boli aj tak hovno platné, lebo i tak by vám neskrátili karanténu. A dozviete sa, že mladý Harabin sa nielen vrátil z čiernej krajiny, ale napapuľoval colníkom aj policajtom, neprihlásil sa do žiadneho systému, nezostal doma zatvorený spolu so svojou podivuhodnou rodinkou, ale začal ihneď pracovať. A čo mu hrozí? Nič. Lebo tento štát chráni gaunerov a obyčajných ľudí len buzeruje. Hajzli sa tomuto štátu smejú do očí a normálny človek trpí. A prichádza o peniaze a normálny život.

Tento štát vedú babráci a primitívi, ktorí nemajú žiadnu víziu. Ich rozhodnutia nemajú ani hlavu, ani pätu. Chránia arogantných hajzlov a na ľudí kašlú. Keď im to vyhovovalo a keď sa na tom dalo ešte dobre zarobiť, hnali na antigén celé Slovensko a bolo to zadarmo. Teraz zistíte, že odrazu ani tá tyčinka už nebude hradená. V štandardných krajinách ľuďom garantujú mesačne niekoľko drahších a kvalitnejších testov úplne zadarmo, Azorské ostrovy si testujú turistov na náklady ich vlády, len tu už budete musieť za všetko platiť.

Budete platiť peniaze štátu, ktorý vám nič nedá a nevráti. Len doň vrážate, ale nedostávate z neho späť nič. Platíte zdravotnú poistku, ale keď požadujete vyšetrenie, ktoré vás zbaví bolesti, alebo liečbu, ktorá by vám mohla zachrániť život, každý sa na vás zvysoka vyfakuje alebo si dá za vyšetrenie dobre zaplatiť. Každý bohový deň do vás v telke hučia, aby ste sa dali zaočkovať, že tým zachránite seba a ďalšie ľudské životy. Už je to otravné, už je to drzé. A kým doteraz som bol tomu naklonený, už nie som. Kým to bolo aspoň naoko na báze dobrovoľnosti, uvažoval som na tým. Po všetkých tých debilných opatreniach, ktoré urobili, už ani nie. Je to obyčajný nátlak, a keď na mňa tlačia v akejkoľvek oblasti, začínam byť nervózny a prskám. A bránim sa. A odmietam poslúchať. Najmä kreténov, ktorí sami nedodržiavajú pravidlá. Minulý rok to úplne podcenili a tento rok to zasa s opatreniami úplne prehnali.

Kašlem na celý tento poondiaty štát, na všetko aj na všetkých. Platím si poistku, platím, liečte ma, na liečbu mám také isté právo ako zaočkovaný. Že môžem nakaziť iných? Tak nakazím, to môžu aj zaočkovaní. Že nemáte peniaze na lieky, prístroje, ľudí? Nezaujíma ma to, nemali ste rozkradnúť zdravotníctvo. Prečo by som ja mal brať stále na niekoho ohľad, keď na mňa každý kašle? A just sa nedám zaočkovať. A just nepôjdem na žiadne posraté testy. A just vám nebudem platiť žiadne posraté pokuty. Nemusí Fico, Holý, Harabin, nemusím ani ja. Robíte si všetci, čo chcete, budem si robiť aj ja.

Ya Basta….

Teraz najčítanejšie

Marián Letko

Zväčša neškodný...https://maroskocestuje.webnode.sk/