Denník N

Trnavská pohárová blamáž, žilinská útočná kvalita

Mladý Vlado Weiss mohol Slovan tretím gólom veľmi priblížiť k postupu. Nepochodil/ Zdroj: sport.aktuality.sk
Mladý Vlado Weiss mohol Slovan tretím gólom veľmi priblížiť k postupu. Nepochodil/ Zdroj: sport.aktuality.sk

Futbalové Euro pomaly končí, no európske klubové súťaže začínajú. Keďže koeficient slovenských klubov je, slušne povedané, žalostný, začali so zápasmi už takto zavčasu. Predviedla sa hlavne Trnava, ich hráči si urobili výlet na Maltu a s hanbou zasa odišli domov. Slovan vcelku v pohode porazil írsky Shamrock a včera Žilina ukázala ofenzívnu kvalitu. Postúpia nakoniec do ďalšieho predkola všetky naše mužstvá?

Trnavská hanba na Malte

Predstavme si situáciu, že celý rok sa o niečo snažíme a keď sa máme predviesť zlyháme, pretože sa cítime ako majstri sveta. Presne tento scenár uzrel svetlo sveta v prípade futbalistov trnavského Spartaka. Výkonom, hlavne v úvodnom dejstve, dehonestovali celé svoje snaženie v našej lige. Zarážajúcejšie na tomto fakte, je skutočnosť, že spartakovci nezlyhali preto, že by bol súper futbalovo lepší. Nie, to si iba Trnavčania urobili z prvého zápasu obyčajný výlet. Laxný prístup hráčov by mal tréner Gašparík riešiť spolu s hráčmi. Aj keď je tréner presvedčený o postupe ďalej, my tiež, podobné veci si naše mužstvá nemôžu dovoliť, zvlášť, keď si radi hovoríme, že patríme do vyspelého futbalového sveta.

V prípade Slovana chýba gól navyše

S nápravou renomé po výbuchu Trnavy začal najprv Slovan. Na belasých bolo vidno obrovské chcenie, čo sa prejavilo v niektorých situáciách, nepresnostiach, nervozite, hlavne v prvom dejstve. Celkovo však bol Slovan lepším mužstvom a vyhral zaslúžene. Negatívom je iba výška skóre, pretože výhra 2:0 je síce v poriadku, no hlavne Weissove dve šance na konci mali skončiť v sieti. Aspoň penalta určite. Víťazstvo o tri góly by Bratislavčanom dávalo už takmer istotu, takto je odveta ešte otvorená. Napriek tomu, sme presvedčení o postupe Slovana, tréner Weiss, pripraví mužstvo tak, že belasí pôjdu ďalej a tretie zlyhanie za tri roky sa v Lige majstrov konať nebude.

Žilinská útočná moderna v kontraste s defenzívou

Žilinskí Šošoni potvrdili proti gruzínskemu súperovi Dila Gori svoju povesť. Naozaj veľmi slušná ofenzíva, snaha o moderný rýchly futbal, pekné góly na jednej strane a slabučká defenzíva na strane druhej. Päť gólov v súperovej sieti je skutočne výborných, no výsledok je skreslený, pretože žilinský protivník si vypracoval veľké množstvo gólových možností, ktoré nevyužil. Kvalitnejší súper si naopak podobné situácie a deravú defenzívu veľmi rád vychutná. Potom už nebude konečný rezultát taký priaznivý. Žilina pracuje s mladými hráčmi naozaj príkladne, no niekedy to vyzerá, akoby žlto-zelených učili iba útočiť, je to chvályhodné, no v Európe treba vedieť aj brániť. Pre túto chvíľu im už postup neunikne…

Teraz najčítanejšie

Michal Bardáč

Zaujíma ma všetko, čo sa okolo mňa deje. Trpím zvedavosťou, ktorá spoluvytvára môj názor na svet. Chcem informácie, ktoré môžem spájať do súvislostí. Ovplyvňujú totiž môj/náš život. Tento priestor je ideálny na to, poukázať na ne a hľadať riešenia... Moje staršie publikované texty môžete nájsť na adrese migelbardac.blogspot.com