Denník N

Moja predikcia na jeseň

Zdroj: 9gag.com
Zdroj: 9gag.com

Nie som žiadny vizionár, túto predikciu si tu len tak odložím, aby som sa cez zimu pozrel, či a ako veľmi som sa mýlil. A teda dúfam, že najmä v prvom bode sa mýliť budem.

Čo najviac predikujem je počet obetí na pľúcnu formu COVID-19. Myslím si, že „vďaka“ nezaočkovaným spoluobčanom ich bude viac ako 4000. Ak by ľudia počúvali hlasy vyštudovaných oborníkov, toto číslo by určite mohlo byť nižšie.

Keďže sa však nájde stále kopec rozumných ľudí a stihli sa doteraz zaočkovať, je veľmi pravdepodobné, že takmer celú jeseň nebudú takmer žiadne opatrenia. Možno sa trošku obmedzí počet ľudí, ktorí budú môcť byť na jednom metri štvorcovom, no nič obmedzujúcejše nepredpokladám. Samozrejme, začnú platiť výhody pre zaočkovaných – budú napríklad môcť ísť do interiéru reštaurácie alebo do fitka.

Bohužiaľ, nájdu sa medzi nami aj menej rozumovo zdatní spoluobčania a nakoniec predsa len nejaký lockdown bude. Výhody pre zaočkovaných sa budú porušovať, najmä v menších dedinách a mestách (osobne to vidím na niektoré okresy banskobystrického kraja, Kysuce a východ) budú majitelia podnikov púšťat dnu aj bez potvrdenia o očkovaní. Akoby nechápali, že tým, že sa snažia obchádzať pravidlá, sú pravidlá iba znovu o čosi prísnejšie. Kvôli tomu sa razantnejšie zhorší situácia a konzílium odborníkov bude musieť konať.

Keďže ale bude lockdown a budú pribúdať úmrtia, predikujem a opätovný záujem o očkovanie. Predpokladám, že do konca roku Slovensko KONEČNE dosiahne zaočkovanosť 70%. Zaočkuje sa aj Peter Pellegrini, ktorý si vypočíta, že hranie na obe strany mu nevychádza a už nebude nadbiehať ľuďom, čo veria v plochú zem. Samozrejme, od Kotlebu alebo Fica zaočkovanie čakať nemusíme.

Čo však od Kotlebu čakať môžeme je to, že z úmrtí bude nejakým záhadným spôsobom viniť vládu, prípadne „fašistických liberálov“ (áno, ja viem, že taký pojem nedáva zmysel, ale Kotleba to nevie). Písal som o tom už v predchádzajúcom blogu, možno s vymyslí, že Matovič ľudí práškuje jedom, alebo že Truban im cez svoj Websupport hackol počítače a teraz na nich žiari smrteľné 5G vlny. Ešte raz, áno, ja viem, že to nedáva zmysel, ale to Kotlebovi nebráni niečo také tvrdiť.

No a ešte predikujem, že referendum nebude.

Teraz najčítanejšie

Tomáš Paulďuro

Som nahnevaný občan Slovenskej republiky, pretože aj keď som sa zúčastnil protestov Za slušné Slovensko, do dnešného dňa mi neprišli od Sorosa žiadne peniaze. Okrem iného som spoluzakladateľ občianskeho združenia Vivat Vero, ktoré sa snaží spraviť zo Slovenska lepšie miesto. Naším prvým projektom je Antivýtrus, rozšírenie do webového prehliadača, ktoré užívateľa chráni pred konšpiračným a zavádzajúcim obsahom.