Denník N

O tento dom ma chce pripraviť justičná mafia

Sú súdy skorumpované? Pomáha justičná mafia aj fiktívnej leasingovej spoločnosti blízkej Pente?

Na Štefánikovej 54 v historickom centre Košíc visí už niekoľko mesiacov na fasáde nápis:

O tento dom ma chce pripraviť justičná mafia!! … Politické prenasledovanie. Štatutár v minulosti v blízkom prepojení na HZDS, BMG, HORIZONT, DRUKOS a VSŽ! Zmanipulované rozhodnutie Okresného súdu Košice I Sp.Zn.: 15C/177/2013 za jeden deň! Korupčné odmietnutie spotrebiteľskej ochrany Jankovskou, ešte vo funkcii Ministerstva spravodlivosti SR. Nezákonné vyhlásenie rozsudku dňa 6.6.2017 za účasti bývalého riaditeľa kontrarozviedky SIS. Nastrčená ekonomická a fyzická likvidácia nepohodlnej osoby po neúspešnej komunikácii OČTK. Krivé obvinenie a nelegálny trest ako odplata za poukazovanie na organizovaný zločin na Slovensku.

Na Štefánikovej 54 v Košiciach má svoju adresu uvedenú v obchodnom registri kontroverzný podnikateľ Ing. Ladislav Petráš:

Nitky však vedú vyššie, než na „miestneho odborníka“ na sporné nehnuteľnosti, pána Petráša. Budovu aj pozemky momentálne vlastní spoločnosť Residence Leasing a.s. Na nakladanie s nehnuteľnosťou je od roku 2013 vydané predbežné opatrenie, ktoré však častokrát nestačí na ochranu občanov, domáhajúcich sa svojich práv.

Z Košíc je známy prípad, kedy sa pôvodný majiteľ bytu neďaleko Auparku súdil o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Po 15 rokoch spor na odvolacom Krajskom súde prehral, hoci ho bytová mafia pripravila o bývanie, o zariadenie bytu aj o všetky osobné veci. Nový majiteľ bytu (Ing. Ladislav Petráš) totiž dlhé roky neplatil nájomné, a tak sa byt dostal do dražby (účastníčkou bola Ing. Zuzana Petrášová) napriek predbežnému opatreniu súdu o zákaze nakladania s nehnuteľnosťou. Sofistikované, však?

Kam teda siaha prípad, o ktorom hovorí bývalý majiteľ na bilboarde? V akciovke RESIDENCE LEASING, ktorá za minulý rok zverejnila na finstate nulové tržby a zisk -1227eur, je jediným členom predstavenstva Ing. Michal Mižik. Spoločnosť dlhodobo vykazovala stratu.

V dozornej rade figuruje aj známy bratislavský advokát JUDr. Robert Orawetz, bývalý asistent poslanca za SMER:

Je na zamyslenie, ako a kde má občan na Slovensku dosiahnuť spravodlivosť, keď bývalý šéf košických súdov JUDr. Imrich Volkai sa za dve desaťročia svojho pôsobenia zviditeľnil najmä pretláčaním členov vlastnej rodiny na súdy a prokuratúru? Okrem toho vybudoval pamätnú miestnosť s portrétmi bývalých predsedov Krajského súdu v Košiciach a po svojom odchode z funkcie má jeho rodina „na konte“ realitný obchod roka ma Zemplíne…

MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

 

Teraz najčítanejšie

Tomáš Kvič

Autor v slobodnom povolaní, básnik, publicista, textár. Participoval na projektoch Nuit Blanche a EHMK 2013, viedol dobročinnú iniciatívu NEXABOW, pôsobil v redakcii KOSICE:DNES. V súčasnosti sa venuje investigatívnej činnosti, písaniu poviedok a tvorbe pre deti.