Denník N

Prestaňme ustupovať antivaxerom

Na Slovensko zavíta pápež František a stretnúť sa s ním mali pôvodne len zaočkovaní. „Tlak“ opozície však zabral, zúčastniť sa budú môcť všetci podľa vzoru OTP.

Ešte na začiatku prázdnin minister zdravotníctva vyhlásil spolu s arcibiskupom Zvolenským, že na pápeža sa môže prísť pozrieť len zaočkovaná časť obyvateľstva. Stačil však tlak KDH, Hlasu, či iných hlavne konzervativných politikov a všetko je dnes inak. Od pondelka sa môžu registrovať na návštevu aj ľudia s testom, či tí, ktorí nedávno prekonali Covid.

Vláda opäť ustúpila antivaxerom. Bola to pritom možno lepšia príležitosť motivovať ľudí k očkovaniu ako lotéria. Teraz si ľudia môžu opäť povedať: „načo mi je vakcína, keď ma pustia aj na pápeža.“. Ktovie, čo by na to povedal pápež, ktorý verejne podporuje očkovanie a vidí v ňom jedinú cestu za slobodou.

Vláda sa opäť zľakla opozície a antivaxerov na internete, ktorým týmto krokom pomohla nadobudnúť sebavedomie. Je hanbou, že pri tak nízkom percente zaočkovaných ľudí stále štát ustupuje antivaxerom. Aj vďaka týmto krokom nás môže neskôr opäť čakať ďalšia vlna. Nevadí, že sa bude opäť zatvárať, no štát bude mať na svedomí ďalšie ľudské životy. Nebude môcť za to len Sulík, ani nebude musieť kopať hroby ako vtedy, keď nenakúpil testy. Pomôcť mu budú môcť všetci, ktorí neustále tolerujú a ustupujú antivaxerom.

Ak sa niekto nemôže dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov, tak by mal mať na takéto, ale aj na iné podujatia samozrejme výnimku. Ku zvyšku obyvateľstva, ktoré sa však správa nezodpovedne by mal štát už pristupovať inak.

 

 

 

Teraz najčítanejšie