Denník N

Je smútok cena za lásku?

V mnohých knihách a článkoch sa píše, že smútok je cena za lásku. Je to naozaj tak? Čím viac milujeme, tým viac aj smútime? Dozviete sa vo videu

Smútok nie je cena za lásku, hoci s ňou súvisí. V mnohých knihách a článkoch sa píše, že smútok je cena za lásku. Je to naozaj tak? Čím viac milujeme, tým viac aj smútime? Láska je láskou práve preto, že za ňu „neplatíme“. Smútok s láskou súvisí, pretože my, ľudia, sa učíme milovať ako deti skrze pripútanie k rodičom. Až potom neskôr sa osamostatňujeme a do lásky vstupuje viac slobody. Pripútanie aj smútok súvisia s ľudskou láskou, ale láskou nie sú.
Video je súčasťou projektu „Plamienok každý týždeň“ na www.plamienok.sk/vzdelavanie/plamienok-kazdy-tyzden
Odborníci z Plamienka pripravili na rok 2021 nový projekt s názvom Plamienok každý týždeň. Pravidelne, počas celého roku, Vám prináša nové krátke video. Lekári a psychológ sa v nich venujú praktickým, psychologickým i filozofickým otázkam paliatívnej starostlivosti.
Prihláste sa na odber noviniek a budeme Vám posielať mailom info o nových videách: www.plamienok.sk/o-nas/chcem-odoberat

Teraz najčítanejšie

PLAMIENOK n.o.

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej/hospicovej starostlivosti a smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny. Od roku 2002 bezplatne poskytujeme nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť. Deti navštevujeme doma v okruhu 2 hodín jazdy od Bratislavy. Od roku 2011 V Centre pomoci smútiacim deťom a rodinám v Bratislave na Zadunajskej ulici 6 bezplatne poskytujeme psychologickú, terapeutickú a poradenskú omoc smútiacim deťom a ich blízkym ako aj dospelým po strate dieťaťa. Do centra môžu prísť smútiace deti a rodiny z celého Slovenska. Od roku 2003 vzdelávame študentov, odborníkov a laickú verejnosť, aby sa kvalita detskej paliatívnej starostlivosti na Slovensku zlepšovala. Týmto blogom chceme prispieť k tomu, aby sa povedomie o paliatívnej starostlivosti na Slovensku zvyšovalo.